MMA PLMarcin NajmanMarcin Najman z wizytą u Marka Piotrowskiego. Kolejna akcja charytatywna byłego pięściarza

Marcin Najman z wizytą u Marka Piotrowskiego. Kolejna akcja charytatywna byłego pięściarza

Marcin Najman jest od wielu lat znany ze swojej działalności charytatywnej. W przeszłości wielokrotnie organizował mecze charytatywne Bokserzy vs. Żużlowcy. Podczas ostatnich gal Fame MMA były pięściarz zorganizował licytacje na których wygrać można było miejsce w jego narożniku i reklamę na bluzie.

Podczas Fame MMA 8 Najman planuje zorganizować podobne licytacje. Cały dochód z nich uzyskany ma być przeznaczony na leczenie i rehabilitację wybitnego kickboxera, Marka Piotrowskiego.

Najman z wizytą u legendy kickboxingu

W ostatnich dniach Marcin Najman odwiedził Marka Piotrowskiego. Przekazał mu zebrane dotychczas pieniądze i zapowiedział kolejną akcję wsparcia dla mistrza. Były bokser wystawia na licytację miejsce reklamowe na swojej bluzie. Swoje oferty można wysyłać na maila:

najman.box@wp.pl

Przed rozpoczęciem rozmowy z Markiem Piotrowskim, Najman ogłosił:

Przed tym jak przywitamy się z mistrzem chciałbym ogłosić kolejną taką akcję. Taka sama licytacja, tego samego miejsca. Jak macie życzenie, to piszcie na mojego maila najman.box@wp.pl. Tam składajcie swoje propozycje. Najlepsza oferta będzie pokazana.

Wsparcie dla Marka Piotrowskiego płynie od całego środowiska sportów walki. Przed ostatnią galą Fame MMA 7, organizacja sprzedawała książki Huberta Lotty “Pierwsze kroki MMA”. Część zysku ze sprzedaży została przekazana na leczenie wybitnego kickboxera.

Kim jest Marek Piotrowski

Marek Piotrowski jest najbardziej utytułowanym polskim kickboxerem. Punisher stoczył w swojej karierze 44 walki, z czego 42 kończył jako zwycięzca. Piotrowski stoczył także 21 pojedynków w boksie i wszystkie wygrał. W 1988 roku stoczył swój pierwszy pojedynek w USA. W 1989 roku pokonał jednogłośną decyzją sędziów Ricka Roufusa i zdobył tytuł międzynarodowego mistrza Stanów Zjednoczonych. Dwa miesiące poźniej pokonał Dona Wilsona i sięgnął po tytuł mistrza świata.

Kilka lat temu Marek Piotrowski zapadł na ciężką do zdiagnozowania chorobę neurologiczną. Były mistrz świata ma problemy z mową i poruszaniem się. Koszty leczenia i rehabilitacji Marka Piotrowskiego to około 10 – 15 tysięcy złotych miesięcznie.

Akcje charytatywne dają nadzieję na powrót mistrza do sprawności. Chętni do wsparcia Marka Piotrowskiego mogą także wpłacać pieniądze na portalu siepomaga.pl. Link do zbiórki.

Zobacz także:

Materla wraca do KSW! Czekaliście?

Michał Materla wystąpi już na najbliższej gali KSW. ”Cipao” zmierzy się z niebezpiecznym Aleksandrem Iliciem. Obaj w KSW przed czasem pokonywali Damiana Janikowskiego

Reyes ma kowadło w ręce! Błachowicz da radę?

Już w najbliższą sobotę Jan Błachowicz walczy o pas UFC w kategorii półciężkiej. Rywal naprawdę bardzo mocny. Zobaczcie jak Reyes kończył swoje walki w UFC