MMA PLMarcin NajmanMarcin Najman wspomina zdobycie pasa WKU! Czy to był jego największy sukces?

Marcin Najman wspomina zdobycie pasa WKU! Czy to był jego największy sukces?

Marcin Najman do tej chwili wraca z przyjemnością! Mowa o zdobyciu pasa WKU na gali Boxing Night 12. Czy to był największy sukces w przygodzie ”El Testosterona”?

41-latek nie będzie dobrze wspominał swojego ostatniego pożegnalnego pojedynku. Najman wystąpił w walce wieczoru MMA VIP 1. Częstochowianin w drugiej rundzie przegrał z Szymonem ”Taxi Złotówą” Wrześniem.

Zobaczcie jak to się zakończyło:

To był największy sukces Marcina Najmana?

Marcin Najman za pomocą mediów społecznościowych zawsze chętnie wraca do tego wydarzenia. Mowa o gali Boxing Night 12, która odbyła się dwudziestego ósmego sierpnia w 2016 roku. ”El Testosteron” w walce wieczoru zdobył pas WKU. Najman w formule K-1 potrzebował zaledwie 36-sekund, aby znokautować Satischa Jhamaia.

Odpalił się Jahmai Satisch i mnie ściga 😉

Odpalił się Jahmai Satisch i mnie ściga 😉

Posted by Marcin Najman on Tuesday, February 16, 2021

Miało dojść nawet do rewanżu, lecz obaj nie mogli wstrzelić się z terminem, który będzie pasował dla obu stron.

Najman wspominał parokrotnie, że próbuje umniejszać się temu tytułowi, bo to on go zdobył.

No przede wszystkim dałeś na wstępie takie pytanie: ”Marcin Najman sportowiec czy może celebryta?” Moi drodzy dzisiaj oczywiście, że bardziej to co się dzieje wokół mojej osoby to świat związany z show biznesem czy mediami, ale oczywiście sport jest tam bardzo obecny. Ja cały czas muszę odbyć cykl przygotowawczy do każdej walki. Oczywiście, że ja się wywodzę z takiego środowiska ortodoksyjno-sportowego. Walczyłem w boksie olimpijskim, walczyłem w kick-boxingu amatorskim, zdobywałem medale na Mistrzostwach Polski. W boksie dopiero w 2001 roku czyli 4 lata od swojego pierwszego startu zadebiutowałem zawodowo. Na dzisiaj mam na koncie 30 zawodowych walk, jakby je wszystkie zsumować czyli Boks, K-1, MMA – to jest 30 walk, 18 zwycięstw, 12 porażek. W tym walka o Mistrzostwo Europy w federacji WKU i w tym walka o międzynarodowe Mistrzostwo Polski. Chodzi oto, że WKU to jedna z większych organizacji kick-boxingu na świecie. Nie mówię, że czołowa, ale jedna z większych. Próbuje się tak bardzo umniejszać temu tytułowi związku z tym, że go zdobyłem. Deprecjonować ten tytuł. Strony, internet to teraz tak ogromna skarbnica wiedzy, że wystarczy napisać WKU organization i spojrzeć na to czym jest organizacja, czym się zajmuje, jakie walki sankcjonowała, jacy mistrzowie dzierżyli te pasy. To oczywiste, że ci co mnie krytykują nie chcą zadać sobie tego trudu. I sobie wymyślają, że to ja niby sobie taką organizację wymyśliłem co jest bzdurą.  

Zobacz także:

Adesanya ocenia Błachowicza! Zaskoczeni?

Israel Adesanya (20-0) został ponownie zapytany o Jana Błachowicza (27-8) przed ich zbliżającym się pojedynkiem. Nigeryjczyk szóstego marca stanie przed szansą zdobycia drugiego tytułu. Polak podczas UFC 259 po raz pierwszy będzie bronił pas wagi półciężkiej.

KSW 59: Były mistrz wraca do klatki? Jest rywal!

Niewykluczone, że Karol Bedorf (15-5) swój najbliższy pojedynek stoczy już dwudziestego marca. Kto będzie przeciwnikiem byłego mistrza KSW w wadze ciężkiej? Będziecie zaskoczeni!