MMA PLMamed KhalidovMamed Khalidov zdradził pod jakim warunkiem dojdzie do jego rewanżu z Materlą!

Mamed Khalidov zdradził pod jakim warunkiem dojdzie do jego rewanżu z Materlą!

Foto: KSW

Już w najbliższą sobotę dojdzie do długo wyczekiwanego rewanżu. W walce wieczoru gali KSW 55 Mamed Khalidov zmierzy się z mistrzem wagi średniej Scottem Askhamem. Polak będzie chciał zrewanżować się Brytyjczykowi ze porażkę podczas KSW 52.

Jak się okazuje to nie jedyny rewanż z udziałem Khalidova, na który czekają fani. Wielu fanów mieszanych sztuk walki w Polsce z chęcią obejrzałoby drugie starcie Mameda z Michałem Materlą.

To byłby mega fight!

Chętny na obejrzenie starcia Khalidova z Materlą jest też jeden z właścicieli KSW, Martin Lewandowski. Jak sam przyznał, federacja nie podjęła jeszcze rozmów na ten temat z żadnym z zawodników.

Czy Materla z Mamedem? Też chciałbym to zobaczyć. Też chciałbym ten rematch ujrzeć. Myślę, że Michał też jest na takim etapie swojej kariery, że bardzo chętnie by się porozliczał z niektórymi zawodnikami. Nie chcę tutaj przesądzać, bo wiesz nie było w ogóle jeszcze rozmowy, ale rzeczywiście to byłby mega fight.

W wywiadzie dla Polsatu Sport, były mistrz wagi średniej opowiedział pod jakim warunkiem mogłoby dojść do takiej walki.

Nikt mnie do tego nie namówi

Mamed Khalidov jest w stanie zgodzić się na taką walkę tylko pod jednym warunkiem.

Jedyna możliwość jest taka, że spotkamy się w sali treningowej, bez publiczności, bez kamer. Do takiej walki w klatce, na gali, już z nim nie wyjdę, nikt mnie nie namówi.

Wydaje się więc, że kibice, którzy chcieliby jeszcze raz obejrzeć starcie dwóch legend polskiego MMA będą musieli obejść się smakiem.

Pierwsza walka Khalidov – Materla

Zawodnicy po raz pierwszy spotkali się w klatce podczas KSW 33. Stawką pojedynku był pas wagi średniej. Starcie to było przez wielu nazywane najważniejszą walką polskiego MMA w 2015 roku.

Mimo przyjaźni jaką darzyli się Khalidov z Materlą, w klatce nie było miękkiej gry. Już w pierwszej rundzie Mamed trafił swojego rywala mocnym ciosem na głowę, a chwile później Materla otrzymał jeszcze mocny cios kolanem. Khalidov dokończył dzieła mocnymi uderzeniami w parterze. Walka zakończyła się w 31. sekundzie pierwszej rundy.

Zobacz także:

Tomasz Sarara wróci do FEN? Padła propozycja! 

Trzeba przyznać, że debiut Tomasza Sarary w mieszanych sztukach walki jest wyczekiwany. Uznany kick-boxer do startu zamierza przygotowywać się pod okiem Mirosława Oknińskiego. Jak się okazuje pojawiło się zainteresowanie ze strony organizacji Fight Exclusive Night.

Kolejny Polak w UFC?

Davidowi Zawadzie wypadł przeciwnik, z którym miał zmierzyć się na Fight Island. Marcin Tybura proponuje, żeby zastąpił go Daniel Skibiński.