MMA PLMamed KhalidovMamed Khalidov w superlatywach o Sharaputdinie Magomedovie: To jest maszyna!

Mamed Khalidov w superlatywach o Sharaputdinie Magomedovie: To jest maszyna!

Mamed Khalidov wniebowzięty Sharaputdinem Magomedovem, czyli jednookim zawodniku MMA, który niedługo zadebiutuje w UFC.

Khalidov o Magomedovie
Foto: Mamed Khalidov/ Sharaputdin Magomedov

W rozmowie z portalem Sport.pl – Mamed Khalidov bardzo pozytywnie wypowiedział się na temat wojownika z Rosji. Reprezentant Arrachionu widzi w Magomedovie ogromny potencjał, a być może kolejnego mistrza amerykańskiego giganta.

To jest maszyna! To jest po prostu maszyna! Jestem jego wielkim fanem. Oglądałem jego walki na różnych rosyjskich galach. Jestem pod wrażeniem jego unikatowego stylu walki. To bardzo dynamiczny zawodnik, który potrafi narzucić bardzo wysokie tempo nawet w trzeciej rundzie. Świetnie pracuje na nogach, zmienia często pozycję i wyprowadza wiele kopnięć. Imponują też mi jego obrony przez obaleniami. Do tej pory po prostu miażdżył swoich rywali. Zobaczymy, jak sobie poradzi w UFC, ale myślę, że już dzisiaj spokojnie jest w top 10, a przecież rozwija się z walki na walkę. Widzę w nim ogromny, naprawdę ogromny talent. Mogę się mylić, ale dla mnie ma papiery nawet na mistrza.

Nic dziwnego, że były mistrz KSW pieje z zachwytu. Sharaputdin Magomedov nazywany też „Jednookim szaleńcem”, bez wątpienia, ma zadatki, by osiągnąć coś więcej. Jego styl jest widowiskowy, przepełniony przemocą, a ponadto 29-latek wzbudza zainteresowanie swoim niecodziennym wyglądem oraz tym, że walczy, widząc tylko na jedno oko!

ZOBACZ TAKŻE: Trener Okniński o dołączeniu Szeligi do klubu: Nikt się nie przeciwstawił!

28 października na UFC 294 niepokonany Magomedov w swoim debiucie zmierzy się z Bruno Silvą. Brazylijczyk to sprawdzona marka i dobry tester młodych-gniewnych fighterów. Silva ma na rozkładzie m.in. Alexa Pereire, z którym przegrał po wyrównanej walce.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis