MMA PLArchiwumMamed KhalidovMamed Khalidov miał zawalczyć z Adamkiem w KSW! Legendarny pięściarz wolał freaki?

Mamed Khalidov miał zawalczyć z Adamkiem w KSW! Legendarny pięściarz wolał freaki?

Mamed Khalidov zdradził, iż miał zawalczyć z Tomaszem Adamkiem w organizacji KSW!

Khalidov o Adamku
Foto: KLATKA po KLATCE/ FAME-logo/ KSW-logo/PAP/ Stanisław Rozpędzik

Goszcząc w najnowszym odcinku programu „KLATKA po KLATCE”, Mamed Khalidov ujawnił kulisy negocjacji pojedynku z Adamkiem.

Olsztynianin przyznał, że federacja KSW prowadziła rozmowy z Tomaszem Adamkiem, chcąc zorganizować walkę Adamek vs. Khalidov w formule bokserskiej.

Rozmawialiśmy na ten temat. Plan był taki, żeby zrobić tę walkę w KSW. Ostatecznie nie doszliśmy do porozumienia.

KSW przyzwyczaiło nas, że sztywno trzyma się ustalonych założeń, organizując starcia wyłącznie w MMA. Jedynym odstępstwem od reguły była walka Marcina Różalskiego z Errolem Zimmermanem, która odbyła się w formule K-1, małe rękawice. Nadwiślańska organizacji chciała ponownie złamać zasadę, byleby doprowadzić do hitowego zestawiania. Jak widzi to Mamed?

Przypomnijmy sobie, co oznaczają trzy litery KSW… Konfrontacja Sztuk Walki. Możemy skonfrontować zawodnika MMA z pięściarzem – w jego formule. Czy to nie jest ta idea?

W przestrzeni medialnej pojawiały się plotki, jakoby Khalidov miał zmierzyć się z Adamkiem w FAME MMA. Mamed potwierdził, jednocześnie zaprzeczając

Nie no, propozycja faktycznie była, posłuchałem. Oczywiście posłuchać zawsze mogę. Nie ma złej krwi. Nigdy nie mówiłem, że nie zawalczę we freak-fightach. Posłuchałem ich propozycji, lecz nie chodziło o walkę z Adamkiem. Była też rozmowa z KSW, ale nie będę wchodził w szczegóły. Powiem tylko tyle, że Martin spełnił wszystkie warunki, aby do tej walki doszło.

Ciekawą rzecz powiedział Artur Mazur, twierdząc, że Tomasz Adamek miał otrzymać większe wynagrodzenie w KSW, aniżeli w federacji FAME. Mamed spuentował, że to wielka walka – warta dużych pieniędzy.

ZOBACZ TAKŻE: Wardęga udostępnia kolejne screeny z rozmów Marcina Dubiela! Co czeka freak fightera?

Khalidov został również zapytany, dlaczego postanowił zostać w federacji KSW.

Mnie zależy, by ta walka odbyła się w KSW. Chciałbym, żeby tak duża walka miała miejsce w KSW. To jest gala typowo sportowa i myślałem, że taka walka ma sens na gali sportowej. Wiadomo inne galę też mają swoich odbiorców, spore zasięgi oraz robią to profesjonalnie. Ale… najpierw, gdzie i jak, jaką ma to wartość, w jakiej organizacji, a później dopiero pieniądze.

Cały godzinny wywiad możecie zobaczyć na kanale YouTube – KLATKA po KLATCE.

Wywiad dostępny poniżej:

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis