Maciej Kawulski o planach na 2019 rok: Więcej gal

Foto: Przegląd Sportowy
Foto: Przegląd Sportowy

W ubiegłym roku obejrzeliśmy rekordową liczbę gal Federacji KSW – 5. Jak zapowiada jeden ze współwłaścicieli – to jeszcze nie koniec. W 2019 roku powinniśmy obejrzeć bowiem jeszcze więcej takich wydarzeń.

Maciej Kawulski w rozmowie z Martą Ćwiertniewicz z Polsatu Sport opowiedział choćby o planach na właśnie rozpoczęty 2019 rok.

„Więcej gal. Chcemy zrobić ich więcej. Chcemy być może wyjść poza granicę Polski częściej niż raz. Na razie mamy zaplanowane pierwsze półrocze, z którym związanych jest wiele niespodzianek. Najbliższa gala 23 marca zapowiada się ciekawie. Ogłosiliśmy już dwie walki, a zainteresowanie jest duże. Następne tygodnie będą owocowały w kolejne newsy.”

W 2018 roku Federacja KSW zorganizowała  5 gal:

  • KSW 42 w Łodzi
  • KSW 43 we Wrocławiu
  • KSW 44 w Gdańsku
  • KSW 45 w Londynie
  • KSW 46 w Gliwicach

Był to zatem rekordowy rok pod tym względem dla największej polskiej organizacji. W latach 2011-2017 standardem były bowiem 4 gale rocznie.

Kawulski odniósł również do pytania czy liczył na wyższe miejsce Jana Błachowicza (23-7) w Plebiscycie Przeglądu Sportowego i Polsatu? Przypomnijmy, że były mistrz KSW a obecnie czołowy zawodnik uplasował się ostatecznie na 18. pozycji plebiscytu.

„Bardzo na to liczyłem, ale zdaję sobie sprawę, że lobby sportowo-olimpijskie determinuje pewne zachowania, które wskazują na to, że pewne dyscypliny są ważniejsze. My, jako przedstawiciele MMA, czekamy w kolejce na ten moment, aż będziemy porównywani do tych największych dyscyplin sportowych”

Cała rozmowa dostępna stronie polsatsport.pl.