Luke Rockhold: Jon Jones ucieka od walki z Danielem Cormierem w wadze ciężkiej

Foto: Esther Lin, MMA Fighting
Foto: Esther Lin, MMA Fighting

Trzecie starcie miedzy Jonem Jonesem (23-1, 1 N/C) a Danielem Cormierem (22-1, 1 N/C) w wadze ciężkiej? Zdaniem przyjaciela i klubowego kolegi Cormiera – Luka Rockholda, „Bones” ucieka od rywalizacji z jego przyjacielem właśnie w najwyższej kategorii wagowej.

Cormier obecnie dzierży pas mistrzowski królewskiej dywizji, a w przeszłości był także posiadaczem tytułu wagi półciężkiej. Ten jednak zwakował i aktualnie jego posiadaczem jest Jon Jones, który na UFC 232 w Inglewood znokautował w trzeciej rundzie Alexandra Gustafssona (18-5).

Od czasu zwycięstwa Amerykanina nad Szwedem rozgorzała dyskusja na temat potencjalnej trzeciej walki Jonesa z „DC”. Wcześniejsze dwa starcia Jones wygrał (drugie starcie zostało zmienione na no-contest z powodu wpadki dopingowej), a zdaniem Luka Rockholda ucieka on od podjęcia rywalizacji z „DC” w wadze ciężkiej:

„Jones nie chce tej walki. Jones nie chce walczyć z „DC” w wadze ciężkiej. On nie chce dać Danielowi żadnej przewagi. Najwyraźniej robi wszystko, by zbudować swoja pewność siebie i próbuje doprowadzić do walki w wadze półciężkiej.

A wszyscy wiemy, ze został dwa razy z rzędu złapany na dopingu. Czy trzy razy? Nie wiem, co to było – czy pikogramy czy co to do diabla jest, ale najwyraźniej robi wszystko, by ponownie zbudować pewność siebie na Danielu.

Prawda jest taka, ze „DC” w wadze ciężkiej jest o wiele bardziej niebezpiecznym zawodnikiem. Walczy na luzie, rzuca rywalami. Widziałem go nie raz na treningu.”

Dodatkowo Rockhold uważa, ze Jones próbował zmanipulować Cormiera, wyzywając go do walki po zwycięstwie nad Alexandrem Gustafssonem na UFC 232 w Inglewood:

„Jones mądrze dobrał słowa podczas wywiadu po UFC 232, próbując zwabić Daniela. Chciał, by „DC” powrócił do wagi półciężkiej. Ale prawda jest taka, ze Jones na co dzień waży 240 funtów, „DC” też waży 240 funtów. Walcz zatem w wadze ciężkiej!”