MMA PLARES FCŁukasz Sajewski zmierzy się z mocnym rywalem na premierowej gali Ares FC 1 w Dakarze

Łukasz Sajewski zmierzy się z mocnym rywalem na premierowej gali Ares FC 1 w Dakarze

Foto: Photo by Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były zawodnik UFC i przez lata należący do ścisłej krajowej czołówki dywizji lekkiej Łukasz Sajewski (14-4) poznał szczegóły swojej kolejnej zawodowej walki. “Wookie” wystąpi 14 grudnia na gali Ares FC 1 w Dakarze, gdzie zmierzy się z mocnym Damienem Lapilusem (16-12-1).

O zestawieniu z udziałem Sajewskiego poinformował jego menadżer, Paweł Kowalik z grupy MMA Cartel:

“Łukasz Sajewski vs Damien Lapilus na gali Ares FC 1 w Dakarze 14 grudnia. Nowa francuska organizacja, która w 2020 roku namiesza na europejskiej scenie.”

Sajewski wejdzie do klatki po raz pierwszy w 2019 roku. “Wookie” po opuszczeniu UFC w 2016 roku miał rok przerwy, a do startów wrócił w 2018 roku, gdzie najpierw przegrał decyzją z Nordinem Arihem na gali GMC 17, a potem, w grudniu zeszłego roku wygrał z Jurijem Ryaboyem na gali RWC 1. Polak wygrał tamto starcie przez poddanie kimurą.

Lapilus choć ma bogatą karierę w zawodowych startach, to ostatnio nie wiedzie mu się najlepiej. W sześciu ostatnich walkach wygrał zaledwie raz. Ostatnią walkę stoczył w czerwcu tego roku na gali GMC 20, gdzie zremisował z Maxem Cogą. Wcześniej przegrywał m.in. z Piotrem Hallmannem, z którym walkę zakończył z kontuzją kolana po zaledwie 35 sekundach starcia.