MMA PLUFCLatający ochraniacz na szczękę i nieprzytomny rywal. Ależ nokaut zawodnika Ankosu! [WIDEO]

Latający ochraniacz na szczękę i nieprzytomny rywal. Ależ nokaut zawodnika Ankosu! [WIDEO]

Foto: Esther Lin, MMA Fighting

W pojedynku otwierającym galę UFC on ESPN 7 w Waszyngtonie niezwykle efektownym nokautem popisał się zawodnik poznańskiego Ankosu Makhmud Muradov (24-6).

Uzbek w każdej z rund zadawał więcej ciosów i zmierzał po wygraną na kartach punktowych. W ostatniej minucie udał0 mu się trafić idealnie w kombinacji. Najpierw uderzył Trevora Smitha (15-10) na korpus. Po chwili zaś idealnie prawą ręka przycelował w szczękę rywala. Ochraniacz wyleciał z ust Amerykanina niczym z katapulty a on sam padł nieprzytomny na deski.

Było to już drugie zwycięstwo Muradova w UFC. Uzbek zadebiutował w organizacji Dany White’a we wrześniu podczas gali w Kopenhadze. Pokonał wtedy na pełnym dystansie Włocha Alessio Di Chirico.

O Muradovie zrobiło się głośno zanim jeszcze pierwszy raz pojawił się w oktagonie UFC. To wszystko za sprawą… Floyda Mayweathera Jr. Wybitny pięściarz nazwał Uzbeka bowiem “najlepszym zawodnikiem MMA na świecie”. Co ciekawe Muradov w swojej karierze kilkukrotnie przegrywał z zawodnikami z Polski, w tym dwukrotnie z Maciej Różańskim.