MMA PLNajnowszeKSWKSW wspomina największe bitwy Michała Materli przed XTB KSW 78

KSW wspomina największe bitwy Michała Materli przed XTB KSW 78

Michał Materla słynie ze swojej nieustępliwości i serca do walki. Jego pojedynki zawsze niosą z sobą mnóstwo emocji i pokaz ogromnej woli walki.

KSW wspomina największe bitwy Michała Materli

Bilety na galę KSW 78 już w sprzedaży na eBilet.pl

Materla jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce. W mieszanych sztukach walki debiutował 22 października 2003 roku, a na swoim koncie ma 40 stoczonych pojedynków. W październiku 2006 roku Michał trafił do KSW i do dziś toczy swoje boje dla organizacji.

W trakcie całej swojej sportowej historii Michał stoczył wiele pamiętnych pojedynków. Trzy z nich wskazał jednak jako te najtrudniejsze w karierze. Do pierwszego doszło w 2012 roku. Na gali KSW 19 Michał starł się w legendarnym już dziś boju z Jayem Silvą. Niesamowity, pełen zwrotów akcji pojedynek zakończył się zwycięstwem Polaka i zdobyciem międzynarodowego mistrzostwa KSW w wadze średniej. 

– W trakcie walki doznałem poważnej kontuzji nogi – wspomina Michał. – Przy frontalnym kopnięciu w kolano zostały naderwane więzadła poboczne. Pojawił się dość duży obrzęk w kolanie. Generalnie byłem też trochę poobijany. Udało się jednak przewalczyć jeszcze dwie rundy i wygrać ten pojedynek.

W roku 2013 na gali KSW 23 doszło do boju z Kendalem Grovem. Starcie okazało się krwawym widowiskiem pełnym zwrotów akcji i emocji od pierwszej do ostatniej sekund. Pojedynek rozstrzygnął się na kartach sędziowski, a jego zwycięzcą został Materla. Dziś właśnie ten bój Michał wspomina jako jeden z najtrudniejszych.

– Z Kendalem Grovem to była prawdziwa wojna. Przed samym starciem miałem taką sytuację, że podczas nawadniania organizm przytrzymał w sobie całą wodę. Byłem bardzo spuchnięty w trakcie walki i przez to bardzo łatwy do rozcięcia. Tak naprawdę uderzenia o niezbyt dużej sile powodowały u mnie rozcięcia. Miałem więc mnóstwo małych nacięć na twarzy po przyjętych uderzeniach i z każdego sączyła się krew. To były powierzchowne rany, ale było ich bardzo dużo.

W maju roku 2019 Michał starł się w walce o pas ze Scottem Askhamem. Był to bój rewanżowy, a zarazem pojedynek mistrzowski i finał turnieju kategorii średniej. Panowie mieli okazję spotkać się już w okrągłej klatce podczas gali KSW 42 i wówczas to Anglik błyskawicznie, celnym kopnięciem na wątrobę, rozprawił się z Materlą. Tym razem Michał przetrwał początkowe, stójkowe ataki rywala i udanie przeniósł starcie do parteru. Gdy tylko jednak walka wróciła do stójki Anglik dalej brutalnie punktował Polaka swoimi kopnięciami i ciosami. Materla zepchnięty do defensyw w trzeciej rundzie został trafiony latającym kolanem rywala, po którym padł na deski i nie był w stanie kontynuować walki.

– Przegrana wojna ze Scottem Askhamem kosztowała mnie bardzo dużo zdrowia. Miałem pękniętą kość oczodołową chyba w trzech miejscach. Dziś mam tam tytanową płytkę.

Teraz Michał powróci do klatki, by podczas gali w Szczecinie zmierzyć się po raz drugi ze wspomnianym wcześniej Kendallem Grovem. Za swój pierwszy pojedynek obaj zawodnicy zostali nagrodzeni bonusami za najlepszą walkę wieczoru, a fani wybrali ich bój najlepszą walką roku 2013 w prestiżowym plebiscycie Heraklesów. Już 21 stycznia podczas gali XTB KSW 78 panowie będą mogli ponownie zapisać się na kartach historii. 

[artykuł pochodzi oficjalnej strony Federacji KSW]

Zobacz także:

Ferrari prowokuje Łaszczyka: Pokażę Wam technikę, którą prawdopodobnie znokautuję go w 1. rundzie! Widzieliście?

Amadeusz Ferrari Roślik prowokuje Kamila Łaszczyka, czyli zawodowego i perspektywicznego pięściarza, z którym zmierzy się w walce wieczoru gali FAME 17, zaplanowanej na dzień 3 lutego w Tauron Arenie w Krakowie.

Najman spotkał się z Żołnierzem Legii Cudzoziemskiej! Była bardzo ostra wypowiedź o Murańskim! Co wy na to?

Marcin Najman na swoim kanale YouTube wrzucił nowy materiał. ”El Testosteron” postanowił spotkać się z Żołnierzem Legii Cudzoziemskiej, który wypowiedział się o Jacku Murańskim. Była to naprawdę mocna wypowiedź.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis