MMA PLKSWKSW: Duża walka przed Kitą! Zobaczcie z kim bił się ”Masakra” w swojej długiej karierze!

KSW: Duża walka przed Kitą! Zobaczcie z kim bił się ”Masakra” w swojej długiej karierze!

Michał Kita (20-11-1) podczas KSW 57 stanie przed mistrzowską szansą. ”Masakra” w najbliższą sobotę zmierzy się z Philem De Friesem (18-6), który po raz czwarty będzie bronił pasa w kategorii ciężkiej.

Kita

W roku 2015 Michał trafił do organizacji KSW i już w pierwszym boju zmierzył się o pas wagi ciężkiej. W tym starciu musiał jednak uznać wyższość Karola Bedorfa. W następnym boju Kita szybko rozprawił się  z Michałem Włodarkiem, ale w trzeciej walce dla KSW został poddany przez Michała Andryszaka.

Po tej walce Michał Kita zaczął bić się dla innych organizacji, ale wówczas też nastąpił trudniejszy okres w jego karierze. Na cztery starcia tylko jedno zakończyło się zwycięstwem, a jedno remisem.

W końcu jednak, w rok 2020 Michał w pięknym stylu rozgromił doświadczonego Igora Pokrajaca już w pierwszej rundzie walki na gali FEN, a w następny boju ponownie wszedł do klatki KSW, by stanąć do rewanżu z Michałem Andryszakiem. Tym razem to Kita okazał się lepszy i brutalnie rozbił zawodnika z Poznania. To zwycięstwo natomiast otworzyło mu drogę do walki o pas z Philem De Friesem.

Michał Kita i jego duże walki!

Michał Kita (20-11-1) swoją karierę w mieszanych sztukach walki zaczynał poza ojczyzną. ”Masakra” już w szóstym zawodowym pojedynku zmierzył się z Gilbretem Yvelem na gali Gentleman Fight Night 5 w Holandii. “The Hurricane” triumfował na początku drugiej rundy.

Następnie wojownik z Zabrza rozpoczął swoją przygodę w organizacji M-1 Challenge, gdzie zanotował trzy zwycięstwa i jedna przegraną. Kita w listopadzie 2009 roku mierzył się z doświadczonym już wtedy Alexey’em Oleinikiem (59-14-1). Polak sprawił sporą niespodziankę kończąc walkę przed czasem po minucie i siedemnastu sekundach

W 2010 roku przytrafiła się walka w Stanach Zjednoczonych. Podczas gali Bellator 31 nasz reprezentant został poddany w starciu z Dave’m Hermanem, który niedługo później trafił do szeregów największej organizacji na świecie. Co ciekawe walka zakończyła się mało spotykaną techniką (omoplata). Sami zobaczcie.  

40-latek w Warszawie pewnie jednogłośną decyzją sędziów pokonał doświadczonego i utytułowanego Ricco Rodrigueza. Równie cennym łupem była wiktoria we Włoszech, gdy okazał się lepszy od Valentijna Overeema.

KSW 57

Data: 19 grudnia 2020 roku
Transmisja: start o 20:00 (sobota) w systemie PPV (cena – 40 zł)

120,2 kg: Phil de Fries (18-6, 1 N/C) vs. Michał Kita (20-11-1) – o pas wagi ciężkiej
70,3 kg: Roman Szymański (13-5) vs. Marian Ziółkowski (21-8-1, 1 N/C) – o pas wagi lekkiej
70,3 kg: Artur Sowiński (21-11, 2 N/C) vs. Borys Mańkowski (21-8-1)
61,2 kg: Antun Račić (24-8-1) vs. Bruno Augusto dos Santos (9-1) – o pas wagi koguciej
83,9 kg: Cezary Kęsik (12-0) vs. Abus Magomedov (23-4-1)
83,9 kg: Tomasz Drwal (22-5-1) vs. Patrik Kincl (22-9, 1 N/C)
80 kg: Kacper Koziorzębski (7-2) vs. Marcin Krakowiak (9-3)
77,1 kg: Albert Odzimkowski (11-4) vs. Christian Eckerlin (12-5)

Zobacz także:

Prezydent UFC odpowiada youtuberowi! Będzie taka walka?

Prezydent UFC składa propozycję youtuberowi. Chodzi o walkę z mistrzynią UFC…

White potwierdza walkę Błachowicza z Adesanyą! Jak typujecie?

Jan Błachowicz w 2021 roku stanie do pierwszej obrony pasa w kategorii półciężkiej. Wszystko wskazuje na to, że Polak zmierzy się z niepokonanym Israelem Adesanyą

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis