MMA PLNajnowszeKSWKSW dołącza do kampanii Stop Walkom Psów

KSW dołącza do kampanii Stop Walkom Psów

Federacja KSW przyłącza się do kampanii społecznej “Stop Walkom Psów”. Inauguracja współpracy odbędzie się podczas grudniowej Gali XTB KSW 77, gdzie w walce wieczoru zmierzą się Mariusz Pudzianowski i Mamed Khalidov.

Stop Walkom Psów

Wbrew powszechnemu przekonaniu walki psów są wciąż organizowane w Polsce i na świecie. Są one powiązane z międzynarodową przestępczością zorganizowaną, gdzie w grę wchodzą zazwyczaj duże pieniądze. Informacje o walkach trzymane są w tajemnicy przez osoby zaangażowane w ten proceder. Inicjatywa “Stop Walkom Psów” jest nieformalnym zrzeszeniem osób chroniących psy przed tym okrucieństwem.

W ramach kampanii „Stop Walkom Psów” do tej pory prowadzone są przede wszystkim działania edukacyjne. W listopadzie tego roku odbył się pierwszy cykl szkoleń we wszystkich Szkołach Policji w Polsce na temat przeciwdziałania nielegalnym walkom psów. Powstała także koalicja polskich klubów sportów walki sprzeciwiających się temu okrutnemu procederowi. Dołączyło do niej kilkanaście klubów, w tym te najbardziej znane, m.in. Czerwony Smok, Academia Gorila oraz Copacabana Team.

17 grudnia, podczas Gali XTB KSW 77 w walce wieczoru rękawice skrzyżują największe gwiazdy KSW – Mamed Khalidov i Mariusz Pudzianowski. Wszystkie bilety w Arenie Gliwice mogącej pomieścić prawie 15 tysięcy osób zostały wyprzedane w niecałe dwa tygodnie. Wydarzenie będzie także transmitowane na żywo na platformie internetowej Viaplay w Polsce oraz dziesięciu europejskich krajach, a także na KSWTV na całym świecie.

– “Zmuszanie psów do walki na śmierć i życie to nie sport. To przemysł okrucieństwa niemający nic wspólnego z etosem wojownika i sportowca. Jako jedna z najważniejszych organizacji MMA na świecie włączaliśmy się już w przeszłości w działania pomocowe względem psów. Tym razem chcemy mocno i wyraźnie wyrazić swoje poparcie dla kampanii Stop Walkom Psów. Tym samym sprzeciwiamy się bestialskiemu traktowaniu zwierząt i zarabianiu na ich cierpieniu”,mówi Martin Lewandowski, współzałożyciel i prezes KSW oraz dodaje: „Okolejnych działaniach w ramach tej współpracy usłyszycie już niebawem, bo wracamy z czymś znacznie większym w przyszłym roku”.

Koordynatorką kampanii społecznej „Stop Walkom Psów” jest aktywistka Magdalena Sienkiewicz, która uważa współpracę z Federacją KSW za kluczową dla rozwoju inicjatywy.

– To dla nas zaszczyt, ale i silna mobilizacja do dalszego działania. Nie da się systemowo przeciwdziałać temu zorganizowanemu, okrutnemu procederowi inaczej niż koordynując pracę organów ścigania, wymiaru sprawiedliwości i strony społecznej. Prestiż Federacji KSW oraz ogromny zasięg jej oddziaływania w środowiskach zainteresowanych sportem i uczciwą rywalizacją przełoży się na wyraźny wzrost świadomości w społeczeństwie – mówi Sienkiewicz.

___

Kampania społeczna „Stop Walkom Psów” to pierwsza w Polsce inicjatywa, która za swój cel ma uświadamianie społeczeństwa o istnieniu problemu i mobilizację do działania. Wchodząc na stronę internetową: https://stopwalkompsow.pl można anonimowo zgłosić podejrzenie wykorzystywania zwierząt w nielegalnych walkach lub przekazać informacje na temat podejrzanych hodowli, w których psy mogą być do nich szkolone. Kontakt: swpmedia@protonmail.com.

___

Federacja KSW została założona w 2004 roku przez współwłaścicieli Macieja Kawulskiego i Martina Lewandowskiego. Stała się wiodącą europejską organizacją MMA. KSW organizowało imprezy na dużą skalę w Polsce, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Chorwacji i jest rekordzistą pod względem największego współczesnego wydarzenia MMA i największego w historii w Europie, z 57 776 uczestnikami na KSW 39. W 2018 roku KSW pokonało Polski Związek Piłki Nożnej, zdobywając tytuł „Organizacji Sportowej Roku” w krajowym konkursie Nagrody Biznesu Sportowego.

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Mamed i Pudzian zarobią krocie za walkę na XTB KSW 77! Podano oszałamiającą kwotę! Widzieliście?

Mamed Khalidov i Mariusz “Pudzian” Pudzianowski zmierzą się w starciu legend na gali XTB KSW 77, która w najbliższą sobotę 17 grudnia odbędzie się w Arenie Gliwice. Teraz dowiadujemy się, że za najbardziej medialną walkę KSW w tym roku, obaj bohaterowie zarobią krocie!

High League 5: Mateusz Murański w szpitalu! Mamy skierowanie lekarskie! Co wy na to?

W sobotę w Łodzi odbyła się gala High League 5. W swoje urodziny w kolejnej freakowej organizacji debiutował Mateusz Murański. Jak się okazuje ”Muran” doznał poważnej kontuzji podczas pojedynku z Pawłem Bombą. Aktualnie Mateusz przebywa w szpitalu. 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis