MMA PLArchiwumKSWKSW 89: Mocna walka w wadze ciężkiej! Bajor skrzyżuje rękawice z Pestą w Gliwicach!

KSW 89: Mocna walka w wadze ciężkiej! Bajor skrzyżuje rękawice z Pestą w Gliwicach!

Znamy coraz więcej szczegółów odnośnie ostatniej gali KSW w 2023 roku. Szesnastego grudnia w Gliwicach zobaczymy ciekawe starcie w wadze ciężkiej. Ostatni pretendent do pasa Szymon Bajor (24-10) zmierzy się z byłym zawodnikiem UFC – Viktorem Pestą (19-8).

Bajor

W main evencie zobaczymy walkę o tytuł w wadze półśredniej. Salahdine Parnasse (18-1) powalczy o trzeci pas w polskiej organizacji. 25-latek skrzyżuje rękawice z niepokonanym Adrianem Bartosińskim (14-0).

”Bartos” tytuł wagi półśredniej zdobył w ostatniej walce. Bartosiński pod koniec kwietnia na gali KSW 81 w niecałe dwie minuty odprawił z kwitkiem Artura Szczepaniaka.Bartosiński szansę mistrzowską dostał po czterech zwycięstwach – w tym wszystkie zakończył przed czasem. Były też walki w programie ”Tylko Jeden”. Reprezentant Octopusu Łódź na swoim koncie ma zwycięstwo z Andrzejem Grzebykiem, Michałem Michalskim, Krystianem Kaszubowskim oraz Lionelem Padillą z Hiszpanii.

Mocna walka w Gliwicach!

Szesnastego grudnia na gali KSW 89 w Gliwicach zobaczymy mocny pojedynek w kategorii ciężkiej pomiędzy Szymonem Bajorem (24-10), a Viktorem Pestą (19-8).

Warto zaznaczyć, że Viktor w przeszłości krzyżował rękawice z trzema naszymi reprezentantami. Czech w 2016 roku na gali UFC przegrał przez nokaut (wysokie kopnięcie) z Marcinem Tyburą. Rok później przed własną publicznością pod koniec drugiej odsłony zastopował Michała ”Masakrę” Kitę.

32-latek ma za sobą epizod w największej organizacji na świecie. Czech w UFC odnotował pięć pojedynków – z czego jeden udało się zwyciężyć. Pesta został zwolniony po trzech przegranych z rzędu – z takimi zawodnikami jak Derrick Lewis, Aleksei Oleinik i wspomniany Marcin Tybura.

Pesta debiut w polskiej organizacji odnotował na gali KSW 86, gdy szybko i bez problemów poddał Filipa Stawowego.

Bajor po latach wrócił do organizacji KSW. 35-latek od razu zawalczył o pas mistrzowski i warto zaznaczyć, że początek był obiecujący. Polak ostatecznie pod koniec drugiej odsłony został poddany z rąk niekwestionowanego championa – Phila De Friesa.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis