MMA PLKSWKSW 42 – wszystko co musisz wiedzieć o gali!

KSW 42 – wszystko co musisz wiedzieć o gali!

Foto: All rights reserved. Contact: info@sebastianrudnicki.com

Pełna rozpiska KSW 42 wraz z opisami walk.  Gala odbędzie się 3 marca 2018 roku w Łodzi. Przedstawiamy informacje na temat transmisji oraz dokładnych godzin rozpoczęcia karty walk.

Kto będzie walczył na gali?

Walka wieczoru:
90 kg: Mamed Khalidov vs. Tomasz Narkun

Karta główna:
84 kg: Michał Materla vs. Scott Askham
70 kg: Mateusz Gamrot vs. Grzegorz Szulakowski – walka o pas wagi lekkiej
57 kg: Ariane Lipski vs. Silvana Gomez Juarez – walka o pas wagi muszej kobiet
93 kg: Łukasz Jurkowski vs. Martin Zawada
93 kg: Marcin Wójcik vs. Chris Fields
66 kg: Filip Wolański vs. Bartłomiej Kopera
77 kg: Krystian Kaszubowski vs. Christopher Henze
57 kg: Karolina Owczarz vs. Paulina Raszewska

Co się wydarzy na KSW 42?

Pierwsza gala KSW w tym roku odbędzie się na początku marca. Karta walk standardowo będzie liczyć dziewięć pojedynków.

Walką wieczoru będzie tzw. “superfight” pomiędzy mistrzem wagi średniej KSW Mamedem Khalidovem (34-4-2) a a mistrzem wagi półciężkiej Tomaszem Narkunem (14-2). Nie ustalono jeszcze limitu wagowego tego starcia.

Co-main eventem gali będzie walka pomiędzy Michałem Materlą (25-5) a byłym zawodnikiem UFC – Scottem Askhamem (15-4). W trzeciej walce wieczoru dojdzie do starcia mistrzowskiego w wadze lekkiej pomiędzy Mateuszem Gamrotem (13-0, 1 NC) a Grzegorzem Szulakowskim (9-1). Ta walka odbędzie się na dystansie 5 rund.

Pełna rozpiska jeszcze nie jest znana. Na przeciwnika czeka Ariane Lipki oraz niebawem ma być ogłoszona dziewiąta walka tej karty walk.

Fenomenalna zapowiedź KSW 42

Federacja KSW prezentuje oficjalną zapowiedź gali KSW 42, która odbędzie się 3 marca w łódzkiej Atlas Arenie.

Gdzie oglądać galę KSW?

KSW można oglądać na kilka sposobów, zarówno w internecie jak i w telewizji. Hitowa walka Mameda Khalidova z Tomaszem Narkunem przyciągnie przed telewizory wielu fanów, dlatego lepiej wcześniej przygotować się do oglądania tej mocno obsadzonej gali KSW.

KSW 42 dostęp PPV

KSW 42: Khalidov vs. Narkun
Data:
3 marca 2018
Miejsce: Atlas Arena, Łódź
Transmisja PPV: start o 19:00

Jakie walki odbędą się na KSW 42?

Walka wieczoru:

90 kg: Mamed Khalidov (34-4-2) vs. Tomasz Narkun (14-2)

Mamed Khalidov pozostawał nieaktywny od walki z Borysem Mańkowskim i wydawało się, że w innej organizacji stoczy następną walkę. Wyzwanie rzucił mu jednak mistrz wagi półciężkiej KSW – Tomasz Narkun i Czeczen chętnie je przyjął.

Berserker będzie miał wyraźną przewagę warunków fizycznych nad reprezentantem Berkutu Arrachion. Jest wyższy, ma większy zasięg ramion oraz będzie wyraźnie cięższy. Mamed powinien być jednak o wiele szybszy od przeciwnika.

Możliwe, że po raz pierwszy Khalidov będzie się mierzył z rywalem lepszym od niego w parterze. “Żyrafa” jest utytułowanym zawodnikiem grapplingowym. Startował na prestiżowych mistrzostwach świata ADCC i odnosił wiele sukcesów w BJJ. Ponadto jest bardzo nieszablonowym zawodnikiem w stójce i będzie stanowił duże wyzwanie dla Mameda.

Walka wieczoru zapowiada się niezwykle ekscytująco!

Karta główna:
84 kg: Michał Materla (25-5) vs. Scott Askham (15-4)

Michał Materla po przymusowym urlopie udanie powrócił i efektownie znokautował Paulo Thiago na irlandzkiej edycji KSW. Tym razem Berserkowi przyjdzie się zmierzyć z jednym z najmocniejszych zawodników w swojej karierze – Scottem Askhamem.

Brytyjczyk jest wyższy od Polaka i ma większy zasięg ramion. Ponadto specjalizuje się w stójce. W tej płaszczyźnie najbardziej lubi walczyć i aż dziewięć swoich walk kończył właśnie przez ciosy. Ciekawostką jest fakt, że Askham przegrał niejednogłośnie na punkty swoją walkę z Krzysztofem Jotko w UFC.

Michał powinien mieć przede wszystkich przewagę w parterze i Brytyjczyk raczej będzie tej płaszczyzny unikał. Poza tym “Cipek” pokazuje w ostatnich walkach duży progres w swojej grze stójkowej i niewykluczone, że będzie toczył starcie właśnie na nogach.

Dla Materli to będzie bardzo trudna walka, faworytem będzie Askham.

70 kg: Mateusz Gamrot (13-0, 1 NC) vs. Grzegorz Szulakowski (9-1)

Mateusz Gamrot powraca po dwóch ciężkich walkach z Normanem Parke. Teraz na przeciw niego stanie naturalny pretendent do pasa – Grzegorz Szulakowski. Namysłowianin długo czekał na swoją szansę.

Stylistycznie ta walka powinna pasować reprezentantowi Americam Top Team. Gamrot jest podobnego wzrostu do Szulakowskiego, więc nie powinno być dużej różnicy w warunkach fizycznych. Mateusz jest też świetnym grapplerem, startował na mistrzostwach świata ADCC i w tej dyscyplinie często z powodzeniem rywalizował z najlepszymi na świecie.

“Szuli” jest najmocniejszy również w parterze. Większość swoich walk kończył przez poddania. Tym razem jego przeciwnik jest również wybitnym zawodnikiem w tej płaszczyźnie i Grzegorz może mieć duże problemy, żeby skończyć “Gamera”, który nigdy nie został pokonany.

Faworytem tego starcia będzie obecny mistrz, ale wiele osób nie wyklucza niespodzianki.

57 kg: Ariane Lipski (10-3) vs. Silvana Gomez Juarez (6-1)

Ariane Lipski dołączyła do KSW w ramach zastępstwa za Kamilę Porczyk. Niespodziewanie zdeklasowała Katarzynę Lubońską i stała się największą kobiecą gwiazdą w federacji. W jej kategorii wagowej ciężko o mocną rywalkę. Włodarzom KSW udało się jednak sprowadzić ciekawą rywalkę – Silvanę Gomez Juarez. 

Obie zawodniczki specjalizują się w stójce. Argentynka ma na koncie kilka zawodowych walk w boksie, jest mistrzynią kraju w kickboxingu oraz wushu. Lipski natomiast specjalizuje się w tajskim boksie, ale w ostatnich dwóch walkach błysnęła dużym postępem w parterze.

Faworytka w tej walce może być tylko jedna – obecna mistrzyni.

93 kg: Łukasz Jurkowski (16-10) vs. Martin Zawada

Łukasz Jurkowski zaskoczył wszystkich i wrócił do zawodowego MMA walką z Sokodjou, tym razem “Juras” chce zrewanżować się swojemu pogromcy sprzed 12 lat – Martinowi Zawadzie.

Jurkowski może się pochwalić większym zasięgiem ramion od Martina oraz jest wyższy o 5 cm. Trenuje w najmocniejszym klubie w Polsce pod względem wyższych kategorii wagowych. Ma możliwość sparować m.in. z Danielem Omielańczukiem czy Janem Błachowiczem. Podczas jego ostatniej walki widać było jednak tę długą przerwę od walk, trudno się dziwić – trwała 6 lat.

Zawada przez ostatnie 6 lat również nie był zbyt aktywny. Stoczył zaledwie 5 walk, ale w miarę regularnie walczył w porównaniu do reprezentanta WCA Fight Team. Martin jest bardzo groźny przede wszystkich w stójce i “Juras” będzie musiał uważać na mocnego ciosy rodaka.

Tak jak zapowiadał Jurkowski – jego rywal jest faworytem walki. Kto będzie górą w starciu weteranów?

93 kg: Marcin Wójcik (10-5) vs. Chris Fields

Marcin Wójcik po pierwszej przegranej w KSW pozostawał prawie rok nieaktywny. Po tej długiej przerwie przyjdzie mu się zmierzyć z pogromcą Michała Fijałki – Chrisem Fieldsem (12-7-1).

Po stronie Irlandczyka będzie na pewno wzrost i dłuższe ręce od Polaka. Fields jest przekrojowych zawodnikiem i potrafi być groźny w każdej płaszczyźnie walki, o czym się przekonał m.in. “Sztanga”.

Wójcik będzie na pewno silniejszy i cięższy w tej walce od rywala. Wydaje się, że “The Giant” będzie dążył do parteru i tam mocnymi ciosami z góry będzie próbował skończyć rywala. Marcin również jest bardzo groźny w stójce i Fields będzie musiał się mieć na baczności w każdej sekundzie walki.

66 kg: Filip Wolański (10-2) vs. Bartłomiej Kopera (9-3)

Filip Wolańki od ponad roku pozostawał nieaktywny w klatce KSW. Tym razem przyjdzie mu powitać w federacji najnowszy nabytek z FEN – Bartłomieja Koperę.

To starcie nie będzie wybitnie wyczekiwane przez niedzielnych kibiców MMA, ale za to dla hardkorowych fanów będzie to nie lada gratka. W klatce KSW zmierzą się dwaj czołowi “piórkowi” w Polsce. Wolański na papierze wydaje się mocniejszy w stójce, natomiast Kopera w parterze. Jednak obaj są mocno przekrojowymi zawodnikami.

Reprezentant Zenith Vera zaczynał swoją przygodę ze sportami walki od judo i parter jest jego najmocniejszą stroną, natomiast Wolański słynął zawsze z mocnej stójki. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia?!

77 kg: Krystian Kaszubowski (5-0) vs. Christopher Henze (8-0-1)

Dwóch niepokonanych europejskich prospektów stanie na przeciwko sobie – 23-letni Krystian Kaszubowski zmierzy się z 28-letnim Chrisem Henze. Obaj zawodnicy są do tej pory niepokonani.

Kaszubowski ma na koncie pięć zawodowych pojedynków, w ostatniej walce dość niespodziewanie poddał niepokonanego wcześniej Grzegorza Saneckiego poprzez skrętówkę. Niemiec natomiast utrzymuje 0 w rekordzie od dziewięciu walk, jedynie Sofianowi Boucherfowi udało się z nim zremisować, ale starcie trwało zaledwie dwie rundy.

Samo starcie jest dość zaskakujące ze strony KSW, ale sportowo zapowiada się niesamowicie ciekawie!

57 kg: Karolina Owczarz (0-0) vs. Paulina Raszewska (0-0)

Galę KSW 42 otworzy starcie debiutantek. Była pięściarka i dziennikarka Polsatu, Karolina Owczarz zmierzy się z utytułowaną zawodniczką kickboxingu – Pauliną Raszewską.

Obie zawodniczki mają za sobą walki w boksie zawodowym. Owczarz wygrała cztery, natomiast Raszewska rok temu wygrała jeden pojedynek. Ciężko ocenić umiejętności obu zawodniczek, ponieważ nie mieliśmy okazji jeszcze obejrzeć ich w akcji. Paulina przygotowywała się kiedyś do debiutu w KSW, ale jej plany zmieniła kontuzja a w jej miejsce wskoczyła wtedy… Karolina Kowalkiewicz.

Wydaje się, że faworytem tej walki będzie jednak Raszewska, ponieważ trenuje sporty walki dłużej od Owczarz. Łodzianka dopiero niedawno rozpoczęła swoje treningi MMA i wydaje się, że może być jej ciężko z aktywną od wielu lat trenerką w KSW Fight Gym. Ta walka jednak pozostawia jednak najwięcej niewiadomych, które zostaną rozwiane dopiero w Atlas Arenie.

Czy warto obejrzeć galę KSW 42?

Gala KSW 42 zapowiada się wybornie. Walką wieczoru będzie bardzo ciekawe starcie pomiędzy dominatorem w swojej kategorii Mamedem Khalidovem a królem wagi półciężkiej KSW – Tomaszem Narkunem. W drugiej walce wieczoru ulubieniec kibiców – Michał Materla zawalczy z weteranem UFC.

Trzecia walka wieczoru to elektryzująca walka w wadze lekkiej, w której Mateusz Gamrot podejmie głodnego sukcesu Grzegorza Szulakowskiego. “Szuli” może być największym wyzwaniem w karierze “Gamera”.

Warto w ten marcowy, sobotni wieczór zasiąść wygodnie na kanapie bądź przy piwie w barze, zrelaksować się i obejrzeć MMA w najlepszym wydaniu.

Czym jest federacja KSW?

Pierwsza gala KSW odbyła się 27 lutego 2004 w warszawskim hotelu Marriott. Rywalizacja odbywała się w formacie 4 lub 8-osobowych turniejów (do 2011 roku) oraz pojedynczych walk. Począwszy od drugiej edycji, gale KSW transmitowane były przez telewizję kodowaną Polsat Sport, a od gali KSW 11 transmisja trafiła na otwarty Polsat. Założycielami i właścicielami organizacji są Maciej Kawulski i Martin Lewandowski. 

Pierwsza gala KSW transmitowana w systemie PPV to KSW 20, która odbyła się 15 września 2012 r. Do gali KSW 26 walki odbywały się na białym ringu, który nie do końca był odpowiedni do walk MMA. Debiut okrągłej klatki KSW miał miejsce 17 maja 2014 r. na KSW 27 w Ergo Arenie. Federacja do tej pory zorganizowała dwie gale poza granicami Polski – KSW 32 (Londyn, Wielka Brytania) oraz KSW 40 (Dublin, Irlandia).

Największa w historii gala tej organizacja odbyła się 27 maja 2017 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Gala KSW 39 zgromadziło ponad 56 tysięcy widzów, ustanawiając tym samym nowy europejski rekord frekwencji podczas gali MMA oraz uzyskała drugi wynik na świecie.

Szerzej o historii KSW możecie poczytać tutaj!