MMA PLArchiwumKowalkiewiczKowalkiewicz awansowała w rankingu! Polka ma serię czterech wygranych z rzędu!

Kowalkiewicz awansowała w rankingu! Polka ma serię czterech wygranych z rzędu!

Karolina Kowalkiewicz (16-7) ma za sobą cztery zwycięstwa z rzędu. Pretendentka do pasa mistrzowskiego w kategorii słomkowej już przed ostatnią walką wróciła do oficjalnego rankingu w amerykańskim gigancie. Polka po sobotnim zwycięstwie awansowała.

Kowalkiewicz

37-latka w sobotę wystąpiła w Las Vegas. Było to starcie byłej mistrzyni KSW z byłą pretendentką do pasa polskiej organizacji. Karolina zmierzyła się z Dianą Belbitą.

W pierwszej i drugiej odsłonie mieliśmy dość wyrównaną walkę w stójce. Karolina trafiała często, ale Belbita czasem dochodziła do głosu z bardzo mocną akcją, która robiła wrażenie. Rumunka zdobyła dwa obalenia, ale przy jednej z nich wpakowała się w problemy, bowiem Polka była zza plecami.

Trzecia odsłona to kapitalna postawa Polki, która kompletnie zdominowała rywalkę. Wchodziły już praktycznie każde akcje, a przede wszystkim podbródkowe. Karolina po całym dystansie wygrała jednogłośną decyzją sędziów.

Kowalkiewicz awansowała!

Karolina Kowalkiewicz (16-7) awansowała o jedną pozycję w oficjalnym rankingu wagi słomkowej.

Kowalkiewicz ma aktualnie serię czterech zwycięstw z rzędu. Oto co powiedziała Polka po ostatnim zwycięstwie:

Ten obóz przygotowawczy był najtrudniejszy w całej mojej karierze. Wiele ból pojawiło się w mojej rodzinie. Zmarła narzeczona mojego brata. Mój ojczym umarł, a ja zdecydowałam się tu zostać i nie wrócić do rodziny w Polsce. Zostałam tu, przygotowałam się do tej walki. Jestem taka szczęśliwa. Zrobiłam to dla moich bliskich. Mam nadzieję, że jesteście ze mnie dumni.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis