MMA PLNajnowszeKowalkiewiczKarolina Kowalkiewicz o aspiracjach mistrzowskich: Nie każda zawodniczka musi być mistrzem!

Karolina Kowalkiewicz o aspiracjach mistrzowskich: Nie każda zawodniczka musi być mistrzem!

Już niebawem poznamy szczegóły kolejnego startu Karoliny Kowalkiewicz (16-7). Polak przed swoim ostatnim startem wróciła do oficjalnego rankingu największej organizacji na świecie. Polka tym razem wypowiedziała się o aspiracjach mistrzowskich.

Kowalkiewicz

37-latka w ostatnim starciu wystąpiła w Las Vegas. Było to starcie byłej mistrzyni KSW z byłą pretendentką do pasa polskiej organizacji. Karolina zmierzyła się z Dianą Belbitą.

Rumunka w pierwszej i drugiej rundzie postawiła twarde warunki w stójce. Można powiedzieć, że te rundy należały do bliskich. Belbita miała momenty, gdy trafiała mocnymi ciosami. 

Kowalkiewicz była szybka, trafiała sporo uderzeń i bazowała na podbródkowym, który robił wrażenie. Trzecia runda to kapitalna postawa Polki, która kompletnie zdominowała przeciwniczkę. Widać było, że momentami Belbita ma już dość zbierając kolejne uderzenia. Po całym dystansie Polka wygrała pewnie jednogłośną decyzją sędziów.

Kowalkiewicz: Pamiętam jak wiele kosztowała mnie…

Na stronie Onet.pl pojawił się najnowszy wywiad z Karoliną Kowalkiewicz (16-7). Polka została zapytana o aspiracje mistrzowskie. Polka zapewniła, że nie narzuca sobie presji, a nie każda zawodniczka musi zostać mistrzynią.

Kowalkiewicz aktualnym celem jest trafić do TOP 10.

Chciałabym być to w Top 10 rankingu. Nie każda zawodniczka musi być mistrzem. Byłam bliska wywalczenia go w przeszłości i pamiętam, jaka to była presja, jak wiele kosztowała mnie pogoń za tym pasem. To było do pewnego momentu fajne, a później bardzo wyniszczające. Teraz walczę z lekką głową i sport znowu sprawia mi ogromną przyjemność. Niech tak zostanie aż do sportowej emerytury.

Historia Karoliny może być inspiracją dla wielu. Polka miała fatalną serię, była spisywana na straty. Postawiła na zmiany i wróciła z podwójną siłą. Aktualnie Kowalkiewicz może pochwalić się passą czterech zwycięstw z rzędu.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis