MMA PLNajnowszeBoksKolejna walka o mistrzostwo świata w Polsce? Usyk może ponownie zawalczyć w naszym kraju!

Kolejna walka o mistrzostwo świata w Polsce? Usyk może ponownie zawalczyć w naszym kraju!

Dla wielu może to być zaskakująca wiadomość. Jak się okazuje już niebawem może dojść w Polsce do kolejnej walki o mistrzostwo świata. Tym razem byłoby to starcie w królewskiej kategorii wagowej. Oleksandr Usyk (20-0, 13 KO) stoczyłby drugi pojedynek w naszym kraju. Ukraiński mistrz skrzyżowałby rękawice z mocno bijącym Danielem Duboisem (19-1, 18 KO).

Usyk

Przypomnijmy, że w sobotę doszło już do walki o mistrzostwo świata w Polsce! Dokładnie w Rzeszowie zobaczyliśmy starcie Łukasza Różańskiego z Alenem Babiciem. Różański już w pierwszej odsłonie zdemolował przeciwnika i przed własną publicznością sięgnął po tytuł WBC w kategorii bridger.

Oleksandr Usyk ma już na swoim koncie jedną walkę w Polsce. Miało to miejsce w 2016 roku, gdy sięgnął po pas w kategorii cruiser. Usyk w 10 zawodowym starciu pewnie wypunktował naszego reprezentanta Krzysztofa ”Główkę” Głowackiego.

Wielka walka w Polsce?

Tego nie możemy wykluczyć. Polski promotor Andrzej Wasilewski zdradził, że jest szansa w Polsce na walkę Oleksandra Usyka z Danielem Duboisem.

To prawda. Polska jest jedną z trzech możliwych lokalizacji walki Usyk vs Dubois o mistrzostwo świata wagi ciężkiej WBA, WBO, IBF, a także pas The Ring. Już od kilku dni mocno nad tym pracujemy

Usyk w swoich ostatnich dwóch starciach zmierzył się z Anthony Joshuą. Ukrainiec po 12-rundach wygrywał na punkty. Ukrainiec w tych starciach udowodnił, że może królować również w wadze ciężkiej.

Brytyjczyk pierwszej zawodowej przegranej doznał z rąk Joe Joyce’a. Od tego czasu odnotował cztery zwycięstwa z rzędu – w tym wszystkie zakończył przed czasem.

Zobacz także:

Roman Szymański dostał ofertę z UFC! Zawodnik KSW wyjaśnia dlaczego postanowił odmówić! Widzieliście?

Roman Szymański (17-6) doszedł do porozumienia i podpisał nowy kontrakt z największą organizacją w naszym kraju. Jak się okazuje reprezentant Czerwonego Smoka dostał propozycję od UFC. Zawodnik KSW w rozmowie z WP SportoweFakty wyjaśnił, dlaczego postanowił odmówić.

”Gleba” podpisał kontrakt! Debiut na hitowej gali XTB KSW Colosseum 2?

No to niespodzianka! Patryk Tołkaczewski podpisał kontrakt z największą organizacją w naszym kraju. ”Gleba” już niebawem zadebiutuje w mieszanych sztukach walki. Przypomnijmy, że Tołkaczewski o potencjalnym debiucie w MMA wspominał już parę razy. Niebawem poznamy przeciwnika i wszystkie szczegóły startu ”Gleby”.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis