MMA PLNajnowszeKhamzat ChimaevKhamzat Chimaev ostro o Edwardsie i Usmanie: Zabiorę pas tym dwóm klaunom!

Khamzat Chimaev ostro o Edwardsie i Usmanie: Zabiorę pas tym dwóm klaunom!

W tą sobotę odbędzie się gala UFC 286. W walce wieczoru o pas mistrza wagi półśredniej zmierzą się ze sobą Kamaru Usman i Leon Edwards. Będzie to ich 3 pojedynek. Pierwszy w 2015 roku wygrał Kamaru Usman, a poprzedni zakończył się wygraną Leona Edwards i tym samym pas zmienił właściciela.

“Borz” to były mistrz UFC w kategorii średniej. Zanim trafił do UFC walczył w Fight Club Rush czy Brave CF. W organizacji Brave CF stoczył 4 pojedynki. Zadebiutował w 2018 pojedynkiem z Marko Kisicem podczas Brave CF 18, którego pokonał przez techniczny nokaut w 1 rundzie. W kolejnych pojedynkach pokonał Sidneya Wheelera, Ikrama Aliskerova oraz Mzwandilea Hlongwana.

Obecnie w jednej z największych organizacji na świecie – UFC stoczył 6 pojedynków i żadnego nie przegrał. Debiut miał miejsce w 2020 roku podczas UFC on ESPN. W pojedynku pokonał w 2 rundzie przez techniczny nokaut Johna Phillipsa. Podczas kolejnych pojedynków rozprawił się z Rhysem McKee, Geraldem Meerschaertem, Li Jingliangiem, Gilbertem Burnsem czy Kevinem Hollandem. Ostatni pojedynek odbył się w 2022 roku podczas UFC 276, gdzie przez poddanie w 1 rundzie pokonał Amerykanina – Kevina Hollanda.

Chimaev o bohaterach walki wieczoru!

W jednym z komentarzy na Instagramie Khamzat Chimaev postanowił wypowiedzieć się na temat bohaterów walki wieczoru.

Wkrótce zabiorę mój pas tym dwóm klaunom.

Zobacz także:

Vitor Belfort dla Mameda na KSW Colosseum 2 na Narodowym? Dyrektor polskiego giganta komentuje!

Od kilku dni w polskiej sieci pojawia się informacja na temat walki Mameda Khalidova na nadchodzącej wielkimi krokami gali KSW Colosseum 2, która odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Przeciwnikiem byłego mistrza KSW i legendy polskiego MMA miałby być Vitor Belfort. Czy Brazylijczyk naprawdę jest szykowany dla Mameda na tę galę?

Cezary Oleksiejczuk liczy na wypożyczenie i walkę na KSW Colosseum 2: Ja jestem za! Co wy na to?

Cezary Oleksiejczuk (11-2) pojawił się we wczorajszym odcinku ”Oktagon Live” na Kanale Sportowym. Mistrz Fight Exclusive Night wyznał, że jest chętny na wypożyczenie na jedną walkę do organizacji KSW. Cezary tym samym chciałby zawalczyć na hitowej gali KSW Colosseum 2.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis