MMA PLKhamzat ChimaevKhamzat Chimaev ma kolejnego rywala? Obaj oficjalnie zgodzili się na walkę!

Khamzat Chimaev ma kolejnego rywala? Obaj oficjalnie zgodzili się na walkę!

Foto: Twitter/ Khamzat Chimaev

Wygląda na to, że robiący ostatnio furorę w UFC Khamzat Chimaev ma kolejnego rywala! Na walkę w oktagonie reprezentującego Szwecję zawodnika wyzwał Leon Edwards!

Edwards niedawno był bardzo blisko walki o pas mistrzowski wagi półśredniej UFC. Brytyjczyk znajduje się w serii ośmiu zwycięstw z rzędu, ostatnią odnosząc w lipcu 2019 roku nad Rafaelem dos Anjosem.

29-latek z Erdington miał walczyć w marcu tego roku z Tyronem Woodleyem, ale na przeszkodzie stanęła pandemia koroanwirusa, która spowodowała ogólnoświatowy lockdown.

Khamzat Chimaev ma kolejnego rywala? Obaj oficjalnie zgodzili się na walkę!

Edwards pozostaje zatem bez walki już ponad rok. Jego bierność nie spodobała się organizacji UFC, która usunęła Brytyjczyka z oficjalnych rankingów, gdzie zajmował miejsce wśród pięciu najlepszych pretendentów.

Teraz “Rocky” zamierza wziąć sprawy w swoje ręce i wyzwał do walki Khamzata Chimaeva, który zrobił furorę w UFC wygrywając trzy walki z rzędu w UFC. Edwards rzucił wyzwanie na Twitterze, które Chimaev przyjal:

“Nadal jestem w rankingach. Pieprzyć rzekomą bezczynność, jedynym powodem, przez który nie walczyłem było to, że wszyscy ci topowi goście odrzucali walki ze mną. Khamzat, może ty chcesz tej walki? – napisał Edwards.

“Zawsze jestem gotowy do walki. Zróbmy to!” – odpowiedział Chimaev.

Zobacz także:

UFC 254 – wyniki ważenia. Khabib pojawił się jako pierwszy

Za nami ważenie przed galą UFC 254, która już jutro odbędzie się na Fight Island w Abu Dhabi.

Córka byłego mistrza UFC zadebiutowała w MMA. Bella Mir ze zwycięstwem!

Córka byłego mistrza UFC Franka Mira zadebiutowała w MMA. I to mając zaledwie 17-lat! Bella Mir wystąpiła na wczorajszej gali iKON 2 w Sanorze w Meksyku.

Różal o konflikcie z KSW: Maciek użył słów, które mnie bardzo zabolały…

Marcin “Różal” Różalski był jednym z gości ostatniego magazynu Koloseum w stacji Polsat, gdzie opowiedział o konflikcie z KSW. Konflikcie, który już został zażegnany, ale spowodował trzyletni przestój byłego mistrza wagi ciężkiej w walkach w MMA.