MMA PLCiekawostkiCórka byłego mistrza UFC zadebiutowała w MMA. Bella Mir ze zwycięstwem!

Córka byłego mistrza UFC zadebiutowała w MMA. Bella Mir ze zwycięstwem!

Córka byłego mistrza UFC Franka Mira zadebiutowała w MMA. I to mając zaledwie 17-lat! Bella Mir wystąpiła na wczorajszej gali iKON 2 w Sanorze w Meksyku.

Tam, debiutująca w formule mieszanych sztuk walki nastolatka zmierzyła się z Danielle Wynn z Georgii, dla której ten pojedynek także był debiutem w MMA. Wynn ma 33 lata, więc różnica wieku wynosiła… 16 lat!

Córka byłego mistrza UFC zadebiutowała w MMA. Bella Mir ze zwycięstwem!

W narożniku Belli Mir stanął oczywiście jej ojciec – były dwukrotny mistrz wagi ciężkiej Frank Mir. Córka, podobnie jak ojciec, próbowała pokazać się z jak najlepszej strony w aspekcie grapplerskim. W pierwszych dwóch rundach, Bella Mir miała ogromną przewagę nad rywalką. Obalała, kontrolowała w parterze i szukała możliwości poddań:

Z sił nieco opadła w trzeciej odsłonie, w której to rywalka miała więcej do powiedzenia. Wynn nie udało się jednak przechylić szali na swoją korzyść i sędziowie jako wygraną wskazali Bellę Mir jednogłośną decyzją w stosunku 29:28.

Po walce, Bella Mir wspomniała, że spełnia się jej marzenie, by podążać drogą utytułowanego ojca:

“To dla mnie wiele znaczy, to była moja pierwsza zawodowa walka i zaczynam podążać drogą mojego ojca. Uważam, że nerwy i stres zrobiły w tej walce swoje, ale z czasem zaczęłam się w tę walkę coraz bardziej wciągać.” – skomentowała.

Zobacz także:

Paweł Jóźwiak ostro o Wrzosku. Co powiedział?

Pojedynek Anity Bekus z Izabelą Badurek wywołał sporo kontrowersji. Prezes FEN odnosi się do wypowiedzi byłego mistrza KSW, a prywatnie także partnera jednej z zawodniczek.

Mateusz Gamrot o debiucie w UFC! Kiedy Polak wróci do klatki?

Mateusz Gamrot uważa, że to była bardzo bliska walka. Zapraszamy was na dłuższy wywiad z ”Gamerem”.

Bartosz Batra o starszych bliznach, które uwidoczniły się przy treningach na gołe pięści!

Bartosz Batra wystąpi w co-main evencie pierwszej gali Genesis. Utytułowany wrocławianin zmierzy się z Michałem ”Matrixem” Królikiem. Już w tym momencie możemy być pewni jednego.. Tu nudy nie będzie!