Od czasu ostatniej aktualizacji rankingu wiele działo się w polskim MMA. Odbyły się gale KSW 40, UFC w Gdańsku, FEN 19 i wiele innych. W związku z tym doszło do wielu przetasowań w poszczególnych kategoriach.

Z rankingiem wagi ciężkiej pożegnał się nieaktywny od ponad roku Michał Włodarek (7-2). W związku z tym na miejscu dziesiątym melduje się Mariusz Pudzianowski (12-5) po swojej wygranej na Jayem Silvą. Na ostatnim miejscu debiutuje Łukasz Ćwikła (4-1).

Na drugie miejsce w wadze półciężkiej powraca Jan Błachowicz (20-7) po mocnym zwycięstwie na UFC w Gdańsku. Na czwarte miejsce awansował Karol Celiński (15-6-1), który znajduje się na fali trzech mocnych zwycięstw w ACB. Na ósmą pozycję awansował Adam Kowalski (9-3-1). Do zawodowych startów powrócił Michał Fijałka (16-7-1), który zdążył stoczyć dwie walki ze zmiennym szczęściem. „Sztanga” melduje się na miejscu dziewiątym.

W wadze średniej na przegranej Krzysztofa Jotka skorzystał Mamed Khalidov (34-4-2), który powraca na pierwsze miejsce rankingu. Z rankingu wypadł nieaktywny od ponad roku Paweł Hadaś (7-1). Na piąte miejscu awansuje Piotr Strus (11-3-2). Na piętnastym miejscu debiutuje Bartosz Leśko (6-0-1).

W wadze półśredniej na miejsce szóste awansował David Zawada (15-3) po pewnym zwycięstwie nad Maciejem Jewtuszko (12-4), który plasuje się obecnie na 11. miejscu. Z rankingiem pożegnał się nieaktywny Adam Lewandowski.

Do wagi lekkiej powrócił Łukasz Chlewicki (14-7-1), który po wyrównanej walce przegrał z Paulem Redmondem. Łukasz Sajewski wypada z rankingu, ponieważ pozostaje nieaktywny od ponad roku. Na 14. miejscu uplasował się debiutant w naszym zestawieniu Hubert Szymajda (6-1), powracający po długiej przerwie od startów.

W rankingu wagi koguciej wypada nieaktywny Piotr Olszynka (5-5-1). Na ósme miejsce awansował Jakub Wikłacz (6-2-1). Na 9. miejscu zadebiutował w tej wadze Piotr Wróblewski (4-1). Natomiast na piętnastym Sylwester Miller (3-2).

Cały nasz ranking można zobaczyć tutaj!

Pitbull Sports