MMA PLUFCKhabib zabrał głos po śmierci ojca. Poruszający wpis Rosjanina

Khabib zabrał głos po śmierci ojca. Poruszający wpis Rosjanina

Khabib Nurmagomedov zabrał głos po śmierci swojego ojca – Abulmanapa. Senior rodziny Nurmagomedovowów zmarł kilka tygodni temu w wyniku powikłań po chorobie COVID-19. Abdulmanap Nurmagomedov miał osłabione serce, które nie poradziło sobie z wirusem.

Na pierwsze słowa jego syna – Khabiba Nurmagomedovowa, który jest mistrzem wagi lekkiej UFC, musieliśmy poczekać aż do teraz. “Orzeł” zdecydował się zamieścić w mediach społecznościowych poruszający wpis, w którym dziękuje ojcu za lata wspólnej drogi.

Khabib zabrał głos po śmierci ojca. Poruszający wpis Rosjanina

Nurmagomedov najpierw zacytował jedną z ksiąg Koranu, a potem napisał osobiste i poruszające słowa skierowane do swojego ojca. Cały wpis Rosjanina zamieszczamy poniżej:

“Koran 17:23-24
I Wasz Pan postanowił, że nie będziecie czcić nikogo oprócz Niego i swoich rodziców. Niezależnie od tego czy ktokolwiek z nich, czy oboje osiągną wiek podeszły, jak ty, to nie będziesz mówił do nich nigdy “uff” i nie będziesz lekceważył, ale oddasz im dobre słowo.
I opuść na nich skrzydła pokory miłosierdzia i powiedz: “Mój Panie, zmiłuj się nad nimi, tak jak oni troszczyli się o moje wychowanie, kiedy byłem mały.”

Khabib wpis zakończył bezpośrednim odniesieniem się do swojego ojca:

“Będę tęsknił za tobą ojcze. Byłeś ojcem, przyjacielem, bratem i trenerem w jednym. Nauczyłeś mnie prawie wszystkiego, czego mogłem się nauczyć. Mam nadzieję, że byłeś ze mnie dumny.
Na końcu zadowolenie rodziców to zadowolenie Allaha.”

Quran 17:23-24.And your Lord has decreed that you not worship except Him, and to parents, good treatment. Whether one…

Opublikowany przez Khabiba "thego Eaglego" Nurmagomedov Środa, 22 lipca 2020

Zobacz także:

Putin złożył kondolencje Khabibowi

Wiadomość o śmierci Abdulmanapa Nurmagomedowa wstrząsnęła światem MMA. Informacje o śmierci ojca Khabiba Nurmagomedowa (28-0) dotarły również do prezydenta Rosji – Władimira Putina, który złożył zawodnikowi kondolencje.

Uhonorują ojca Khabiba! Wioska, w której dorastał zostanie nazwana jego imieniem!

Uhonorują ojca Khabiba Nurmagomedovowa – Abdulmanapa, który w minionym tygodniu zmarł z powodu powikłań spowodowanych chorobą COVID-19. Rosjanin zostanie uhonorowany przez wioskę, w której dorastał.