MMA PLUFCUhonorują ojca Khabiba! Wioska, w której dorastał zostanie nazwana jego imieniem!

Uhonorują ojca Khabiba! Wioska, w której dorastał zostanie nazwana jego imieniem!

Foto: UFC.com

Uhonorują ojca Khabiba Nurmagomedovowa – Abdulmanapa, który w minionym tygodniu zmarł z powodu powikłań spowodowanych chorobą COVID-19. Rosjanin zostanie uhonorowany przez wioskę, w której dorastał.

Wioska, w której Abudlmanap Nurmagomedov zaczynał swoje życie i w której został pochowany będzie nosić jego imię. Będzie się nazywać Manap.

Uhonorują ojca Khabiba! Wioska, w której dorastał zostanie nazwana jego imieniem!

Informację o zmianie nazwy wioski przekazały rosyjskie media. Donoszą one, że wioska Kirovaul w Dagestanie złoży hołd Abdulmanapowi Nurmagomedovowi i zmieni swoją nazwę. Będzie się teraz nazywać Manap, na cześć słynnego trenera i ojca mistrza UFC – Khabiba Nurmagomedovowa.

Śmierć Abdulmanapa Nurmagomedovowa

Abdulmanap Nurmagomedov zmagał się z chorobą od kilku miesięcy. Trafił do szpitala w Moskwie z podejrzeniem zarażenia się koronawirusem. Wyniki jego testów potwierdziły diagnozę.

Ojciec Khabiba Nurmagomedovowa przez pewien czas przebywał w śpiączce farmakologicznej, ale został z niej wybudzony. Jego stan jednak się nie poprawiał. Cały czas walczył z powikłaniami po chorobie COVID-19.

Według rosyjskich mediów to właśnie koronawirus zasiał w organizmie Rosjanina takie spustoszenie, że najbardziej przyczynił się do śmierci Nurmagomedovowa.

Zobacz także:

Czy zawodnik UFC uderzył starszego mężczyznę w barze?

Zawodnik UFC Mike Perry uderzył starszego mężczyznę w barze w Teksaskie. Materiał wideo dokumentujący wydarzenia wtorkowej nocy obiega właśnie media społecznościowe.

Jasnowidz już wie kto wygra wybory prezydenckie 2020!

Krzysztof Jackowski wie kto zwycięży 12 lipca w wyborach prezydenckich. Jasnowidz z Człuchowa w ostatnim czasie postanowił szerzej spojrzeć w polityczną przyszłość naszego kraju.

Kiedy ważenie przed KSW 53?

Ważenie przed KSW 53. Federacja KSW oraz Galeria Północna pragną zaprosić fanów oraz przedstawicieli mediów na oficjalne ważenie oraz face to face przed galą KSW 53: Reborn, które odbędzie się w piątek, 10 lipca w Galerii Północnej, przy ulicy Światowida 17 w Warszawie. 

Błachowicz coraz bliżej walki o pas?

UFC dało kolejną przesłankę mówiącą o tym, że Błachowicz stanie do walki o pas. Mianowicie konfrontację między sobą otrzymało dwóch czołowych zawodników wagi półciężkiej.