MMA PLKhabib NurmagomedovKhabib dołącza do Galerii Sław UFC. Rosjanin w przemowie wychwalił zmarłego ojca i dał cenną radę innym rodzicom

Khabib dołącza do Galerii Sław UFC. Rosjanin w przemowie wychwalił zmarłego ojca i dał cenną radę innym rodzicom

Były mistrz wagi lekkiej UFC i dominator tej kategorii wagowej Khabib Nurmagomedov dołącza do Galerii Sław UFC. Rosjanin został wprowadzony do elitarnego grona jako niepokonany w zawodowej karierze były czempion.

Khabib dołącza do Galerii Sław UFC

Nurmagomedov w przemowie po włączeniu go do Hall of Fame UFC wspominał swojego ojca – Abdulmanapa i dał radę innym rodzicom zatroskanym wychowaniem swoich dzieci.

Przypominamy, że Abdulmanap Nurmagomedov zmarł lipcu w 2020 roku z powodu komplikacji po chorobie COVID-19.

Khabib dołącza do Galerii Sław UFC. Rosjanin w przemowie wychwalił zmarłego ojca i dał cenną radę innym rodzicom

Rosjanin tak opowiedział o swoim ojcu:

“Dorastałem w bardzo małej wiosce, miałem bardzo ubogie dzieciństwo. Mój ojciec wziął nas i przeprowadziliśmy się z tej wioski do stolicy. Wynajął dom i mieszkaliśmy wszyscy razem. Jedliśmy wszyscy razem, chodziliśmy do szkoły wszyscy razem. Wracaliśmy, trenowaliśmy. Robiliśmy wszystko razem. Ojciec inwestował w nas wszystko, co miał. Zainwestował czas, energię i pieniądze. Zainwestował w nas, na nas mu najbardziej zależało. Z tego domu wyrosło sześciu mistrzów świata, mistrz UFC i wielu bardzo dobrych ludzi. Wszystko co mamy zawdzięczamy ojcu. Całe życie to robił – dbał o nas. To dla mnie bardzo duży wzór. Nawet teraz, kiedy już skończyłem karierę staram się inwestować w innych ludzi.”

Po chwili Khabib zrobił się jednak bardziej emocjonalny:

“Pamiętam kiedy zapytałem ojca o jedną rzecz. Byłem młody, bardzo młody. Miałem sześć, może siedem lat. To była lekcja na całe życie. Zapytałem ojca o pieniądze. Powiedział: W porządku, dam Ci te pieniądze, ale musisz na nie zasłużyć. Jeśli myślisz, że dam Ci wszystko, czego chcesz, to nie będzie tak. Zawsze musisz na to coś zasłużyć.

Wiem, że jest wielu ojców i miliony rodziców na świecie ogląda nas teraz w TV, na YouTube czy gdziekolwiek indziej. Jeśli chcecie zrobić z dzieci dobrych ludzi, chcecie by osiągnęli sukces w biznesie, edukacji to mam radę – nie dawajcie im wszystkiego, czego tylko chcą. Sami musicie być przykładem dla swoich dzieci. To jest bardzo ważne. Wielu ojców mówi do swoich dzieci: nie idź tam, nie rób tego, nie idź tą drogą. To nie tak – trzeba iść dobrą drogą samemu, a wtedy twój syn czy twoja córka pójdą za Tobą. Twoje dziecko będzie za Tobą podążać. A Ty po prostu bądź dobrym przykładem dla nich. To moja rada dla wszystkich ojców i matek na świecie.”

Zobacz także:

Pamiętacie Tommy Gunna z filmu Rocky?! To mogła być wielka kariera, tragiczne zakończenie!

To prawdziwa historia! Fani kina dobrze pamiętają postać Tommy Gunna z filmu ”Rocky V”, kiedy Rocky Balboa po kolejnych namowach został trenerem/menedżerem młodego chłopaka mającego wielki aspiracje. Gunn został mistrzem świata wagi ciężkiej, ale gdy pojawiły się pokusy postanowił zostawić osobę, która pierwsza podała mu rękę.

Don Kasjo pewny wygranej nad Arturem Szpilką w boksie. “Szpila” reaguje, ale trzyma nerwy na wodzy! Widzieliście?

Don Kasjo jest pewny wygranej nad Arturem Szpilką w ich potencjalnej walce bokserskiej, o której środowisko sportów walki w Polsce mówi od dobrych kilku miesięcy. Kasjusz Życiński w rozmowie z Super Expressem odniósł się do pomysłu zestawienia go z byłym już pięściarzem, a obecnie nowym gwiazdorem Federacji KSW.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis