MMA PLNajnowszeBoksPamiętacie Tommy Gunna z filmu Rocky?! To mogła być wielka kariera, tragiczne zakończenie!

Pamiętacie Tommy Gunna z filmu Rocky?! To mogła być wielka kariera, tragiczne zakończenie!

To prawdziwa historia! Fani kina dobrze pamiętają postać Tommy Gunna z filmu ”Rocky V”, kiedy Rocky Balboa po kolejnych namowach został trenerem/menedżerem młodego chłopaka mającego wielki aspiracje. Gunn został mistrzem świata wagi ciężkiej, ale gdy pojawiły się pokusy postanowił zostawić osobę, która pierwsza podała mu rękę. Los był brutalny – tak samo jak w prawdziwym życiu Tommy Morrisona, bo tak  naprawdę nazywa się wspomniany aktor! Los był równie brutalny w jego życiu, a ta historia miała tragiczne zakończenie.

Morrison

Tommy Morrison urodził się w Gravette. Wychowywał się w Hrabstwie Delaware w Oklahomie. Warto zaznaczyć, że jego brat – Tim Morrison Jr. był również pięściarzem.

Amerykanin swój debiut zawodowy odnotował w 1988 roku, gdy błyskawicznie w pierwszej odsłonie odprawił z kwitkiem – Williama Muhammada. Morrison zapowiadał się kapitalnie – jego uderzenie robiło duże wrażenie. Po 28 zwycięstwach dostał szansę mistrzowską. Ray Mercer był jego pierwszym pogromcą. Pojedynek zakończył się przed czasem w piątej odsłonie.

Tommy największy sukces odnotował w 1993 roku, gdy po 12-rundach jednogłośną decyzją sędziów pokonał George’a Foremana i został mistrzem świata federacji WBO w wadze ciężkiej. Tommy pięć miesięcy później sensacyjnie stracił pas już w pierwszej rundzie z Michaelem Benttem. 

Legendarny Foreman wracał pamięcią do tego pojedynku i Tommy’ego.

– Tommy miał znakomitą karierę, choć mógł osiągnąć jeszcze więcej. W szczytowym momencie, gdy był w najlepszym okresie, jego karierę złamała informacja o wykryciu wirusa HIV. Potrafił naprawdę mocno uderzyć, a przy tym fajnie poruszał się w ringu. Był wyjątkowo dobrym facetem, niestety nie wszyscy, którzy z kogoś anonimowego nagle stają się gwiazdami, potrafią sobie z tym poradzić. Jesteś zwykłym człowiekiem, aż tu nagle każdy coś od ciebie chce i oczekuje. Nie każdy potrafi to znieść w należyty sposób. On się trochę pogubił, ale był naprawdę świetnym gościem. Już przed naszą walką miałem okazję poznać go bliżej. Trochę się po prostu pogubił, lecz ja zapamiętam go jako dobrego człowieka.

Morrison próbował jeszcze wrócić na szczyt, gdy w 1995 roku przed czasem pokonał Donovana Ruddocka i sięgnął po mniej znaczący pas organizacji IBC. Stracił go jednak szybko w starciu z Lennoxem Lewisem.

Poniżej zobaczycie fragment z filmu Rocky:

Poniżej również w akcji Tommy Morrison:

Tommy musiał zakończyć sportową karierę w lutym 1996 roku, gdy stwierdzono u niego, że jest nosicielem wirusa HIV. Morrison powrócił jeszcze na ring w 2007 roku i wygrał parę pojedynków. Amerykanin łącznie z walkami amatorskimi stoczył 368 starć z czego 343 wygrał, a 315 zakończył przed czasem.

Morrison nie potrafił poradzić sobie z napływającą sławą i pokusami, które często pojawiały się w jego życiu. Zmarł 1 września 2013 roku w Nebraska Medical Center w wieku 44 lat. Przyczyną śmierci było zatrzymanie akcji serca.

Warto wspomnieć, że swoich sił w wadze ciężkiej próbuje teraz jego syn – Trey Lippe (18-1, 17 KO). Bob Arum prowadzący kiedyś karierę ojca, a teraz syna zapewnia, że Lippe jest jak Tommy Morrison, lecz nastąpiła nowa era boksu zawodowego.

To trochę inna era wagi ciężkiej, dzisiejsi zawodnicy są dużo więksi. Syn Tommy’ego wygląda prawie jak on, ale obecnie mocno odstaje warunkami fizycznymi od niektórych pięściarzy

W nagraniu poniżej zobaczycie jedno z szybkich zwycięstw Trey’a:

https://www.youtube.com/watch?v=_ZSSY7ND8fc

Zobacz także:

Co tam się dzieje? W sieci pojawił się trailer gali PRIME 2: KOSMOS. W filmie pojawił się… Bombardier [WIDEO]

W sieci pojawił się niecodzienny trailer nadchodzącej wielkimi krokami gali PRIME 2: KOSMOS. W filmie udział wziął m.in. “Bombardier”!

Doszło do face to face Overeema z Badrem Harim przed ich trylogią! Holender wraca do formuły K-1! Kto wygra?

Zwycięzca tego starcia zawalczy najprawdopodobniej z mistrzem Rico Verhoevenem. Już ósmego października w Holandii zobaczymy wyczekiwaną trylogię pomiędzy Alistairem Overeemem, a Badrem Harim. Weteran UFC zdecydował, że wróci do rywalizacji w kick boxingu.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis