MMA PLNajnowszeFAME MMAKawulski o różnicy zarobków freaków, a pro sportowych zawodników: Nie ma co tutaj zalewać się żółcią!

Kawulski o różnicy zarobków freaków, a pro sportowych zawodników: Nie ma co tutaj zalewać się żółcią!

Maciej Kawulski w ostatniej rozmowie z Mateuszem Kaniowskim został zapytany o różnice zarobków freakowych zawodników i pro sportowych fighterów. Jeden z właścicieli KSW nie jest zaskoczony taką różnicą i podkreśla, że nikt nie odradzał zawodnikom założyć kanału na YouTubie.

Kawulski

Te pytanie zawsze budzi duże zainteresowanie wśród kibiców. Nie może być inaczej choćby po ostatniej wypowiedzi gwiazdy FAME MMA. Mowa o Sergiuszu ”Nitro” Górskim, który wyjawił, że za każdą minutę w klatce zarobił ponad 100 tysięcy złotych.

Mateusz Kaniowski: A teraz pytanie, które widziałem na jednym z shotów z twojego live’a i teraz już nie wiem czy żartowałeś czy nie. Powiedziałeś, że za walkę otrzymałeś półtora miliona złotych?  

Nitro: (Śmiech) No nie dostałem tyle, to też był taki żarcik. Dostałem mniej, dużo mniej.

Mateusz Kaniowski: O połowę mniej?

Nitro: No aż tyle też nie (śmiech). Trochę więcej.

Mateusz Kaniowski: Tak myślałem szczerze, że dostaniesz z 700/800 tysięcy?

Nitro: No to trochę więcej.

Mateusz Kaniowski: To jak Ty liczysz? Powiedziałeś, że poniżej połowy półtora miliona czyli poniżej 700…

Nitro: Powiedziałem , że mniej. Ty się zapytałeś połowę, powiedziałem że więcej. Połowa z półtora to 750.

Mateusz Kaniowski: No właśnie.

Nitro: Dostałem trochę więcej niż połowa z półtora miliona.  

Mateusz Kaniowski: Fajnie nie? Przymnie.

Nitro: Jeszcze mi nie zapłacili, dopiero wystawiłem fakturę. Ja nie mówię, że nie płacą tylko – że dopiero wystawiłem fakturę.

Mateusz Kaniowski: Na czysto dostaniesz czy od tych 750 tysięcy oddać podatek?

Nitro: No trochę więcej niż 750.

Mateusz Kaniowski: 800?

Nitro: No nie powiem ile, ale trochę więcej (śmiech).

Mateusz Kaniowski: Opłacało się?

Nitro: Wiadomo, że się opłacało. Ja też dużo na treningi wydawałem, bo musiałem jeździć.

Mateusz Kaniowski: Na każdą minutę zgarnąłeś prawie 100 tysięcy gościu.

Nitro: No trochę więcej (śmiech). Zapytaj Wojtka może Ci powie.

Mateusz Kaniowski: Więcej niż 100 tysięcy za minutę, to są piękne pieniądze.

Nitro: To są wspaniałe pieniądze.

Kawulski: Dysproporcja jest, będzie i ona będzie zauważalna!

Maciej Kawulski został zapytany o różnice zarobków freak fighterów, a pro sportowych zawodników. Jeden z właścicieli KSW zapewnia, że dysproporcja jest i będzie ona ciągle zauważalna.

Nie będę tu ukrywał, że ta dysproporcja jest, będzie i ona będzie zauważalna. Wszyscy musimy to przełknąć. Jeżeli jakiś zawodnik z krwi i kości, który spędził całe życie na macie mówi ”czemu nie zarabiam tyle co jakiś tam youtuber”. No to mogę mu tylko tyle odpowiedzieć trzeba było mając 6-lat założyć YouTube’a, zdobywać fanów i dziś zarabiałbyś inaczej. Każdy podejmuje wybór w życiu, nie ja wymyśliłem system monetarny natomiast takie sytuacje będą się pojawiać i nie ma co tutaj zalewać się żółcią. Każdy kto zarabia pieniądze, albo je generuje – zasłużył żeby część z tej puli wziąć dla siebie. Związku z czym jeżeli generuje dużo to zarabia dużo, to jest proste i oczywiste. Kiedyś monetyzowaliśmy się poprzez sprzedaż biletów, a teraz poprzez sprzedaż subskrypcji w tej czy innej formie i ten kto ją sprzedaje będzie zawsze siedział na tronie.   

Cały wywiad poniżej:

Zobacz także:

Tańcula o walce 2 vs 2: Ja mógłbym sam się bić z dwoma Murańskimi, nie potrzeba mi Piotrka! Co wy na to?

Pewności siebie nie można mu odmówić! Arkadiusz Tańcula w rozmowie z portalem MMA-bądź na bieżąco został zapytany o potencjalną walkę 2 vs 2 (Tańcula i Piotr Szeliga vs Mateusz oraz Jacek Murański).  ”Aroy” zapewnia, że sam dałby radę w starciu z dwoma Murańskimi.

Alberto dalej chce walczyć z Denisem Załęckim! ”Bad Boy” komentuje! Widzieliście?

Alberto Simao już czwartego czerwca zadebiutuje w mieszanych sztukach walki. Popularny raper wystąpi w walce wieczoru High League 3 w Ergo Arenie. Jego przeciwnikiem będzie Marcin Dubiel. Co ciekawe Alberto dalej podtrzymuje, że w przyszłości chciałby zmierzyć się z Denisem Załęckim. Długo nie musieliśmy czekać na komentarz ”Bad Boya”.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis