MMA PLNajnowszeKowalkiewiczKarolina Kowalkiewicz: Już prawie nikt we mnie nie wierzył…

Karolina Kowalkiewicz: Już prawie nikt we mnie nie wierzył…

25 marca odbyła się gala Heraklesów 2022. Statuetkę w kategorii zawodniczka roku otrzymała Karolina Kowalkieiwcz.

“Polish Princess” to była mistrzyni organizacji KSW w wadze słomkowej oraz pretendentka do tytułu mistrzyni organizacji UFC w wadze słomkowej. Debiut w KSW miał miejsce w 2012 roku na 21 edycji w Warszawie pokonując Paulinę Bońkowską. W kolejnych pojedynkach pokonała Martę Chojnowską, Simone Soukupovą, Jasminke Civę czy Kalindre Farię.

Do tej pory w organizacji Ultimate Fighting Championship stoczyła 14 pojedynków, z których przegrała 7. Zadebiutowała w grudniu 2015 roku na gali UFC On Fox, gdzie zmierzyła się z Randą Markos, którą pokonała jednogłośnie na punkty. W kolejnych pojedynkach wygrywała z takimi zawodniczkami jak Heather Jo Clark, Rose Namajunas, Jodie Esquibel, Felice Herrig czy Silvana Gomez Juarez. Pas mistrzyni organizacji Ultimate Fighting Championship w kategorii słomkowej próbowała zdobyć w listopadzie 2016 roku na gali UFC 205. W walce o ten tytuł przegrał jednogłośnie na punkty z Joanną Jędrzejczyk.

Ostatni pojedynek miał miejsce w listopadzie 2022 podczas UFC 281 w Nowym Jorku. Pokonał na niej jednogłośnie na punkty Silvane Gomez Juarez.

Kowalkieiwcz zawodniczką roku!

Za pomocą mediów społecznościowych Karolina Kowalkiewicz skomentował zdobycie statuetki w kategorii zawodniczka roku.

Dziękuję bardzo za przyznanie mi HERAKLESA w kategorii zawodniczka roku. Powiem nieskromnie ZASŁUŻYŁAM/ZAPRACOWAŁAM na to. Rok 2022 zdecydowanie był dla mnie bardzo dobry, chociaż plany miałam trochę inne…
Wróciłam po ciężkiej kontuzji, po której wielu wróżyło mi koniec kariery, wróciłam po 5 przegranych pojedynkach, chociaż od wielu słyszałam, że to już nie ma sensu… Już prawie nikt we mnie nie wierzył… Jestem ogromnie wdzięczna samej sobie, że mam odwagę żyć po swojemu i robić to co kocham, chociaż nie zawsze jest łatwo. Jeżeli coś sprawia Wam radość to po prostu to róbcie, nigdy nie przestawajcie wierzyć w siebie i we własne możliwości chociaż wszyscy dookoła powtarzają Wam, że to nie ma sensu. To Wasze życie, nie ich. Moim zdaniem (w dużym skrócie) w życiu chodzi o to żeby być szczęśliwym, więc wszyscy róbmy to co sprawia nam radość.

Zobacz także:

Dana White skomentował punktację sędziów w walce Vera vs Sandhagen: Mogło być 5-0, 4-1, ale niejednogłośna?

Dana White nie był zadowolony z werdyktu sędziów punktowych w walce Marlon Vera vs Cory Sandhagen, która była main eventem weekendowej gali UFC San Antonio. Szef UFC skomentował punktację, która niejednogłośnie wskazała jako zwycięzcę tamtego pojedynku Cory’ego Sandhagena.

Ewa Piątkowska ostro o reprezentacji w piłce nożnej: Tragiczny twór, który powinien zostać rozwiązany

Była mistrzyni świata w boksie, która dzierżyła pas mistrzowski WBC Ewa Piątkowska ostro wypowiedziała się o reprezentacji Polski w piłce nożnej. Pięściarka, która swoją ostatnią walkę stoczyła we freakach przyznała, że jej zdaniem reprezentacja Polski w piłce kopanej powinna zostać… rozwiązana!

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis