MMA PLInneKariery sportowe polskich zawodników MMA – nowa książka już w sprzedaży!

Kariery sportowe polskich zawodników MMA – nowa książka już w sprzedaży!

Pragniemy poinformować, że ukazała się właśnie książka Adriana Dobrzyckiego “Kariery sportowe polskich zawodników MMA”. Zapraszamy do zapoznania się z tą pozycją

Kariery sportowe polskich zawodników MMA

Książka jest nowatorskim opracowaniem problematyki kariery sportowej polskich zawodników MMA. Głównym celem badań była charakterystyka przebiegu i uwarunkowań społecznych karier sportowych wybranych polskich zawodowych zawodników MMA. Celem był także opis karier sportowych badanych przed rozpoczęciem uprawiania MMA, socjalizacji do sportu oraz czynników, które miały najważniejsze znaczenie dla decyzji o rozpoczęciu i kontynuacji karier sportowych w MMA, a także charakterystyka problemów z jakimi wiąże się uprawianie tej nowoczesnej i medialnej dyscypliny sportu. Opowieści zawodników o tym, w jaki sposób znaleźli się w MMA, czego poszukują w tej dyscyplinie i jakie napotykają w jej uprawianiu problemy (ilustrowane w książce pasjonującymi i czasem kontrowersyjnymi cytatami z wywiadów pogłębionych), stanowić mogą ciekawe wątki także dla czytelników niezainteresowanych naukowym wymiarem przeprowadzonych badań.

„Jeśli sport jest, w jakiejś mierze, symbolizacją swoich czasów, to MMA traktować należy – czy to się komuś podoba, czy nie – jako metaforę współczesności. I tym bardziej warto poddać mieszane sztuki walki naukowej refleksji. Do takiego spojrzenia zachęca Adrian Dobrzycki w swojej monografii”.  prof. Mariusz Czubaj         

Adrian Dobrzycki – doktor nauk o kulturze fizycznej, oficer Wojska Polskiego. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Praktyk i teoretyk sportów i sztuk walki. Mistrz Polski w amatorskim MMA (2017), wielokrotny medalista mistrzostw Polski oraz medalista turniejów międzynarodowych (w tym zagranicznych) w karate kyokushin. Ma również na koncie wygraną walkę zawodową w MMA. Posiadacz wysokich stopni wyszkolenia technicznego w karate kyokushin, krav madze, kickboxingu oraz ju-jitsu. Instruktor karate, kick-boxingu, samoobrony, narciarstwa zjazdowego, windsurfingu, fitnessu, kulturystyki, nordic-walking, survivalu, odnowy biologicznej. Ratownik WOPR, pilot wycieczek, sędzia gimnastyki sportowej, nurek, skoczek spadochronowy oraz pilot motoparalotni. W latach 2014-2015 sekretarz oraz redaktor techniczny czasopisma naukowego „Physical Culture and Sport. Studies and Research”. Obecnie dowódca plutonu w 15. Brygadzie Zmechanizowanej.

Książkę można zakupić na stronie Wydawnictwa Naukowego Katedra w promocyjnej cenie 40 zł.

Zakup książkę TUTAJ

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Nate Diaz negocjował z czeską organizacją! Była propozycja walki z byłym zawodnikiem KSW!

To jest spore zaskoczenie, ale zarazem pokazuje jak mocnym graczem staje się organizacja naszych sąsiadów. Oktagon MMA poinformowało, że negocjowano z gwiazdą UFC – Nate’em Diazem (21-13). Wszystko przez problemy jakie pojawiły się przed 38 edycją, która odbędzie się trzydziestego grudnia w Pradze.

Juras w narożniku Błachowicza? Główny trener zabrał głos dlaczego nie pojawi się w Las Vegas!

To już pewne. Anzor Azhiev aktualny główny trener Jana Błachowicza (29-9) nie będzie w stanie pojawić się w sobotę w narożniku byłego mistrza wagi półciężkiej. Wszystko przez problemy w wizą.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis