Kamaru Usman: Wyładuję na Colbym Covingtonie złość za wszystkich imigrantów w USA

Nowo koronowany mistrz wagi półśredniej UFC, Kamaru Usman (15-1) w swojej pierwszej obronie mistrzowskiego pasa najprawdopodobniej stanie na przeciwko byłego tymczasowego czempiona Colbyego Covingtona (14-1). Usman, który pochodzi z Nigerii i jest bardzo związany ze swoim pochodzeniem z agresją podchodzi do osoby Covingtona.

Wszystko przez to, że Covington jest głośnym nacjonalistą, którego zdaniem mistrzem UFC powinien być Amerykanin. „Chaso” jest też znanym zwolennikiem prezydenta USA Donalda Trumpa, który prowadzi kontrowersyjną politykę zagraniczną swojego kraju.

Usman natomiast obiecuje, że jeśli stanie na przeciwko Covingtona, to weźmie odwet za wszystkie złe opinie na temat imigrantów, które jego przeciwnik wypowiedział:

„Stoi na takim stanowisku, że mówi: „Powinienem być mistrzem, bo jestem Amerykaninem”. Stary, wszyscy tutaj jesteśmy Amerykanami. Ta walka jest większa niż te gówna, które on gada. Kiedy będę miał szansę przetestować swoje ręce na jego twarzy, to po prostu wiem, że wyładuję się na nim za każdego imigranta, który mieszka w tym kraju.”

Usman wyjaśnił też swój punkt widzenia na emigrację ludności do innych krajów:

„Ta walka z Covingtonem będzie symbolizować postawę wielu ludzi wobec imigrantów. Ale wielu z nich zapomina, że Amerykanie to imigranci. Ciągle tylko słyszę: My jesteśmy Amerykanami, a Ty wracaj do swojego kraju!

Ciągle to słyszałem jak dorastałem. Ale to wszystko to gadanie głupstw. Kiedy jesteś w hotelu, to kto w nim pracuje? Większość pokojówek to imigrantki. Jest wielu imigrantów na ulicy, pracują! Jesteśmy z tego dumni, bo próbujemy wszystkiego, żeby zapewnić swoim rodzinom jak najlepszy byt.”

Kamaru Usman jest dumny ze swojego pochodzenia. Mistrz wagi półśredniej UFC przyjął także pseudonim „Nigeryjski Koszmar” i pod nim zdobywa największe laury w amerykańskiej organizacji