MMA PLArchiwumBabilon MMAKacprzak-Mendlewski na Babilon MMA 34, Lodzik-Królik na Babilon MMA 35

Kacprzak-Mendlewski na Babilon MMA 34, Lodzik-Królik na Babilon MMA 35

Poznaliśmy bohaterów walk wieczoru dwóch pierwszych gal Babilon MMA w 2023 roku.

Kacprzak vs. Mendlewski
Foto: Babilon MMA

27 stycznia na gali Babilon MMA 34 w Żyrardowie Piotr Kacprzak (8-3) stanie do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa kategorii piórkowej, a jego rywalem będzie Krzysztof Mendlewski (5-2), z kolei 17 lutego na Babilon MMA 35 dojdzie do pierwszej w historii walki K-1 o mistrzowski pas organizacji Babilon MMA – Jan “Iron” Lodzik kontra Michał “Matrix” Królik. Transmisja na kanałach grupy Polsat oraz w Polsat Box Go.

Kacprzak vs Mendlewski

24-letni Kacprzak to wychowanek organizacji Babilon MMA, dla której stoczył wszystkie zawodowe walki poza udanym występem na KSW 68. Radomski fighter ma na koncie 5 zwycięstw z rzędu, a mistrzowski pas w limicie do 66 kg zdobył w czerwcu 2022 roku, pokonując przez nokaut w 3. rundzie Damiana “Zordona” Zorczykowskiego. 5 kolejnych wygranych ma na koncie także 28-letni Mendlewski. Trzy ostatnie miały miejsce na galach Babilon MMA, gdzie wygrywał kolejno z Marcinem Skrzekiem, Mateuszem Makarowskim i Hubertem Lottą.

Lodzik vs Królik

Pojedynek Lodzika z Królikiem ma historyczne znaczenie. Będzie to starcie dwóch znakomitych i bardzo utytułowanych zawodników, którzy przez wiele lat należeli do polskiej, europejskiej i światowej czołówki w amatorskim i zawodowym K-1. Ich zawodowa walka o mistrzowski pas Babilon MMA rozstrzygnie, który tak naprawdę jest lepszy. Obaj biją się bardzo efektownie i ofensywnie, a w ostatnim czasie prezentują wysoką i równą formę, czego dowodzą wygrane w różnych formułach. “Iron” Lodzik skupiał się ostatnio głównie na zawodowym boksie (bilans 9-0), ale na Babilon MMA 31 efektownie znokautował Macieja Zembika w walce K-1, z kolei “Matrix” Królik w kwietniu błyskawicznie zdemolował w starciu na gołe pięści Bartosza Batrę.

Śledź Babilon MMA:
www.babilonmma.pl
www.instagram.com/babilonmma
www.facebook.com/babilonmma

[informacja prasowa]

Zobacz także:

Nate Diaz negocjował z czeską organizacją! Była propozycja walki z byłym zawodnikiem KSW!

To jest spore zaskoczenie, ale zarazem pokazuje jak mocnym graczem staje się organizacja naszych sąsiadów. Oktagon MMA poinformowało, że negocjowano z gwiazdą UFC – Nate’em Diazem (21-13). Wszystko przez problemy jakie pojawiły się przed 38 edycją, która odbędzie się trzydziestego grudnia w Pradze.

Juras w narożniku Błachowicza? Główny trener zabrał głos dlaczego nie pojawi się w Las Vegas!

To już pewne. Anzor Azhiev aktualny główny trener Jana Błachowicza (29-9) nie będzie w stanie pojawić się w sobotę w narożniku byłego mistrza wagi półciężkiej. Wszystko przez problemy w wizą.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis