Justin Gaethje: Zbijanie wagi to wymówki. Jędrzejczyk raczej nie wygra w rewanżu

Foto: Newsday
Foto: Newsday

Joanna Jędrzejczyk (14-1) niespodziewanie straciła pas mistrzowski kategorii słomkowej w listopadzie zeszłego roku. Na UFC 217 w Nowym Jorku Polka przegrała z Rose Namajunas (7-3) przez nokaut już w pierwszej rundzie pojedynku.

Trenujący z obecną mistrzynią czołowy zawodnik kategorii lekkiej Justin Gaethje (18-1) już bezpośrednio po walce emocjonalnie komentował zwycięstwo „Thug”.

„O mój Boże, teraz k**wa płaczę. Wierz, k**wa w siebie. Rose jest moją pieprzoną bohaterką i idolką, O mój Boże, tak jest k**wa.”

View this post on Instagram

I am so proud of you @rosenamajunas

A post shared by Justin Gaethje 🇺🇸 (@justin_gaethje) on

Teraz „Highlight” odniósł się do tłumaczeń Polki, która za porażkę obwinia Perfecting Athletes, twierdząc, że przez niewłaściwe zbijanie wagi nie była w stanie pokazać swoich możliwości w oktagonie.

W wypowiedzi udzielonej portali MMAFighting Gaethje powiedział:

„Nie znam jej, nie wiem co się stało, wiec nie będę jej oceniał. Myślę, że jest głupia, mówiąc to, nawet jeśli to prawda i masz na to dowody, kogo to obchodzi To jej sprawa. Nie popieram jej. OK, czyja to wina? W końcu kto ponosi za to odpowiedzialność? To twoja wina. Masz wagę w domu? Wchodzisz  na nią każdego ranka jak każdy z nas. Dbamy o wagę przez cały obóz przygotowawczy, ja nigdy nie miałem specjalistów pomagających mi w tym.

Robiłem wagę w college’u jędząc w codziennie w McDonald’s. To kwestia silnej woli. Albo umieszt to, k**wa zrobić albo nie. Specjalista od żywienia nie zrobi wagi za ciebie. I tak to może wpłynąć szkodliwie na twój występ. Jeśli musiała zbijać dużo wagi, jestem pewien, że na pewno mocno to odczuła. Jestem podekscytowany, żeby zobaczyć Rose walczącą z najlepszą wersją Joanny, kiedy ta nie spieprzy swojego cięcia wagi.”

Zawodnik został o doprecyzowanie swojego zdania.

„Mówię tak dlatego, że ona wie, iż Rose zrobiła wagę. I w końcu to są tylko wymówki. Nawet jeśli to prawda to tylko wymówka, bo to wciąż jej wina. Nie chodzi mi o to, że Joanna jest głupia, tylko raczej jej tłumaczenia takie są.”

Zawodnika poproszono również o wyrażenie opinii na temat szans zawodniczek w rewanżu, który odbędzie się 7 kwietnia na Brooklynie na gali UFC 223.

„To walka. Jędrzejczyk jest jedną z najlepszych zawodniczek na świecie w tej kategorii wagowej. Każdy w TOP 5 może ze sobą wygrać. Uważam więc, że ma szansę, ale nie wydaje mi się. Nie może o tak wyjść i zmienić całego swojego stylu. Nie może zmienić swojej pracy na nogach. A Rose pokonała ją właśnie dzięki pracy na nogach. Potrafiła odpowiednio reagować na ruchy Joanny. Potrafiła odpowiednio wychodzić spoza jej zasięgu i to wykorzystywać. Teraz będzie tak samo.”