MMA PLNajnowszeKSWŁukasz Jurkowski o walce Gleby: To nie jest freak fight!

Łukasz Jurkowski o walce Gleby: To nie jest freak fight!

Pierwszy Hall of Fame organizacji KSW, Łukasz Jurkowski zawitał do programu “KLATKA po KLATCE” prowadzonego przez Artura Mazura dla serwisu sportowefakty.wp.pl. Poruszono tam wiele ciekawych tematów, między innymi debiut Patryka „Gleby” Tołkaczewskiego. Zobaczcie, co “Juras” miał do powiedzenia na temat byłego zawodnika GROMDY oraz samego zestawienia.

Jurkowski o Glebie
Foto: GROMDA/KSW

Weteran walk na gołe pięści zadebiutuje w formule MMA już 3 czerwca na gali XTB KSW Colosseum 2. Rywalem „Gleby” będzie utytułowany pięściarz, były mistrz organizacji WBO Krzysztof “Główka” Głowacki. Zestawienie tej dwójki wywołało spore poruszenie wśród kibiców, bowiem wielu uważa te starcie za Freak Fight. Co na ten temat uważa Łukasz Jurkowski? Sprawdźcie:

“To jest gala, która jest wyjątkowa. Wydarzenie, które musi przyciągnąć ludzi nie interesujących się na co dzień KSW. Ustalmy, że taki jeden pojedynek na tak dużej gali musi się odbyć. To ma być walka, która przyciągnie widzów, aby obejrzeli tą gale. Zachęci do kupienia biletu, żeby zobaczyć byłego mistrza świata w boksie, czy “Glebę”, który walczy w sposób widowiskowy. Uważam, że jest to świetny pojedynek i będę trzymał kciuki za chłopaków, aby dali dobrą walkę.

Doceńmy to, że jest to zestawienie dwóch sportowców, bo nazywanie ich freakami jest bardzo nierozsądne. KSW mogło sięgnąć naprawdę po zabiegi, a wiem, że były plany na różne osoby, które mogłyby wystąpić na Narodowym. Na szczęście bilety sprzedawały się bardzo dobrze, więc nie trzeba było sięgać, choćby po taki pojedynek Popka z Burneiką, który miał miejsce podczas pierwszej gali.

Porównując te starcie, do walki “Gleby” z Głowackim, biorąc pod uwagę wartości sportowe, osiągnięcia nie ma co porównywać tych dwóch zestawień”

Jurkowski docenił również stójkowe umiejętności Tołkaczewskiego:

“Gleba potrafi się bić, ma czym palnąć, a jego walki ogląda się wyśmienicie”

Jeżeli macie ochotę przesłuchać cały wywiad, to kliknijcie tu:

Zobacz także:

Israel Adesanya komentuje zestawienie Błachowicz-Pereira i wskazuje zwycięzcę!

Israel Adesanya (24-2) na swoim kanale YouTube skomentował ogłoszone hitowe starcie pomiędzy Janem Błachowiczem, a Alexem Pereirą. Przypomnijmy, że Brazylijczyk po utracie tytułu zdecydował się przejść do wagi półciężkiej. Adesanya skomentował, a przy okazji wskazał zwycięzcę nadchodzącego zestawienia.

FAME MMA 18: Gdzie oglądać? Kiedy gala? Data, miejsce, PPV

To już niedługo! Na kolejnej edycji gali, która odbędzie się w łódzkiej Ergo Arenie zobaczymy aż 10 emocjonujących walk. Organizacja zafundowała nam także walkę o pas w kategorii do 84 kg. Galę będzie można oglądnąć na specjalnej platformie organizacji! 

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis