MMA PLBellatorJon Jones składa gratulacje. Nemkov: Jestem najlepszym półciężkim na świecie!

Jon Jones składa gratulacje. Nemkov: Jestem najlepszym półciężkim na świecie!

Vadim Nemkov (13-2) z piątku na sobotę podczas gali Bellator 244 sprawił wielką niespodziankę. Rosjanin w drugiej rundzie znokautował faworyzowanego Ryana Badera (27-6) i tym samym został nowym mistrzem kategorii półciężkiej. Przypomnijmy, że 28-latek to uczeń legendarnego Fedora Emelianenki. Vadim pomścił swojego mentora!

Dla Badera była to pierwsza przegrana od 2016 roku, gdy jeszcze w UFC szybką receptę na niego znalazł Anthony Johnson. Wojownik pochodzący z Biełgorodu swoją szansę mistrzowską dostał po czterech zwycięstwach z rzędu. Vadim pokonywał byłego mistrza Rafaela Carvalho czy czołowego na świecie Phila Davisa. Wcześniej swoją karierę prowadził w Japonii, gdzie jego wielki potencjał został zauważony.

Vadim Nemkov jest pewny siebie po zdobyciu tytułu!

Vadim Nemkov (13-2) bez wątpienia byłby wielkim wzmocnieniem kategorii półciężkiej w UFC. Rosjanin po walce stwierdził, że jest aktualnie najlepszym zawodnikiem w tej wadze na świecie. Przypomnijmy, że to samo mówił Ryan Bader przed swoimi ostatnimi starciami!

Nie brakuje zachwytu i pochlebnych słów w stronę Rosjanina po piątkowym występie. Vadim może być z siebie dumny. Na jego zwycięstwo zareagował i posłał mu gratulacje sam niekwestionowany champion – Jon Jones (26-1). Jak widać ostatnim występem Vadima Nemkova są zaskoczeni i zachwyceni wielcy wojownicy.

Vadim Nemkov (13-2) nie miał łatwo, bo pierwsza runda nie należała do niego. Bader postawił się, a w końcówce rundy zdobyć nawet ważne obalenie. Amerykanin długo nie utrzymał pozycji i walka wróciła do stójki.

W drugiej rundzie Vadim ciągłą presją i dużą ilością ciosów zaskoczył swojego przeciwnika. Bardzo szybkie tempo aż w końcu Rosjanin wystrzelił z wysokim kopnięciem. Ciosy w parterze, Bader wstaje i próbuje się ratować. Tej sytuacji Nemkov już nie wypuścił z rąk.

Zobacz także:

FAME MMA 7 już piątego września! Będziecie oglądać?

Ale to będą emocje! Zapraszamy wszystkich do zobaczenia gdzie i jak oglądnąć najbliższą galę

To będzie prawdziwa wojna! Team Gamer czy Team Musaev?

Już pod koniec wakacji odbędzie się KSW 54. W walce wieczoru zobaczymy walkę o pas kategorii lekkiej