MMA PLJoanna JędrzejczykJoanna Jędrzejczyk obchodzi 33 urodziny. UFC przypomina zdobycie pasa Polki! [WIDEO]

Joanna Jędrzejczyk obchodzi 33 urodziny. UFC przypomina zdobycie pasa Polki! [WIDEO]

Foto: MMA Junkie
Foto: MMA Junkie

Joanna Jędrzejczyk (16-4) będzie świętować swoje dzisiejsze 33 urodziny! UFC w mediach społecznościowych postanowiło przypomnieć fanom wielki moment w karierze naszej reprezentantki. Mowa oczywiście o zdobyciu pasa w kategorii słomkowej!

Reprezentantka American Top Team ostatnią walkę stoczyła na początku marca tego roku. Podczas UFC 248 bezapelacyjnie mieliśmy jedną z najlepszych walk w historii żeńskiego MMA. Jędrzejczyk stanęła przed drugą szansą odzyskania tytułu kategorii słomkowej. Po wielkiej 5-rundowej wojnie zawodniczka pochodząca z Olsztyna przegrała niejednogłośną decyzją sędziów z Weili Zhang (21-1).

Joanna Jędrzejczyk sięga po pas mistrzowski!

To był wielki moment dla kibiców w naszym kraju! Polka po dwóch zwycięstwach w amerykańskim gigancie staje przed życiową szansą. 14 marca podczas UFC 185 w Dallas nasza reprezentantka zdemolowała zapaśniczkę – Carle Esparze (17-6). Jędrzejczyk pod koniec drugiej odsłony serią ciosów zastopowała rywalkę i mieliśmy wielką euforię. Jędrzejczyk dobitnie zapisała się w historii żeńskiego MMA!

Happy Birthday Joanna Jedrzejczyk

Happy Birthday to Joanna Jedrzejczyk! Relive her at her terrifying best!

Opublikowany przez UFC Poniedziałek, 17 sierpnia 2020

Joanna Jędrzejczyk (16-4) zamierza poczekać, bo jest przekonana, że w następnej walce będzie również status mistrzowski. Przez ten czas zobaczymy najprawdopodobniej starcie aktualnej mistrzyni Weili Zhang (21-1) z Rose Namajunas (9-4). Trzeba również dodać, że mocno w drodze po pas liczy się niepokonana Tatiana Suarez (8-0), która już od jakiegoś czasu zmaga się z poważnymi kontuzjami.

Zobacz także:

No nie! Don Kasjo po walce z Najmanem przejdzie na emeryturę?

Kasjusz Życiński liczy, że organizacja FAME MMA doprowadzi do jego walki z Normanem Parke. Pierw jednak starcie z Lupą i z Najmanem na zasadach bokserskich

To będzie wielka szansa naszego reprezentanta! Jak typujecie?

Jan Błachowicz pod koniec września ma stanąć przed wielką szansą. Starcie z Dominickiem Reyesem zapowiada się emocjonująco