MMA PLUFCJan Błachowicz vs. Dominick Reyes na wrześniowej gali UFC. W stawce może być mistrzowski pas!

Jan Błachowicz vs. Dominick Reyes na wrześniowej gali UFC. W stawce może być mistrzowski pas!

Jan Błachowicz (26-8) w końcu stoczy kolejny pojdynek dla organizacji UFC Obecnie amerykański gigant pracuje nad zestawieniem Polaka z Dominickem Reyesem (12-1) na wrześniowej gali UFC 253.

Do pojedynku ma dojść 26 września. Walka jest już bliska finalizacji Niewykluczone, że w stawce znajdzie się tymczasowy pas mistrzowski kategorii półciężkiej. Obecnie UFC pracuje nad tą kwestią z obecnym mistrzem Jonem Jonesem.

Podczas walki wiecorugali UFC 252 “Bones” był bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Obecnie wiele wskazuje na to, że czempion dywizji do 205 funtów w swojej kolejnej walce zmierzy się ze Stipe Miociciem w starciu o pas królewskiej dywizji UFC.

Taki stan rzeczy otwiera drogę do walki o pas tymczasowy.

O tytuł może zawalczyć Reyes, który od początku swej kariery w UFC wypracował sobie serię sześciu zwycięstw. “Devastator” wygrywał z takimi rywalami jak Jared Cannonier, Ovince St. Preux, Volkan Oezdemir czy Chris Weidman. W ostatnim pojedynku Reyes uległ jednak po bliskiej walce Jonowi Jonesowi.

Z kolei Jan Błachowicz może obecnie pochwalić się serią trzech zwycięstw. Po efektownym zwycięstwie nad Lukem Rockholdem Polak stoczył 5-rundowy boje z “Jacare” Souzą. Ostatnio zaś “Cieszyński Książę” popisał się efektownym nokautem na Coreyu Andersonie.

W walce wieczoru wrześniowej gali UFC 253 spotkać mają się dwaj niepokonani zawodnicy wagi średniej. W pojedynku, którego stawką będzie pas mistrzowski obecny mistrz Israel Adesanya podejmie Paulo Costę.

Zobacz także:

Daniel Cormier zamierza przejść na emeryturę! Dobrze robi?

Amerykanin nie odzyskał pasa kategorii półciężkiej. Cormier zamierza przejść na sportową emryturę

Piękne słowa Michała Materli! Jesteście po nich bardziej zmotywowani?

Michał Materla to kawał twardziela co już parokrotnie udowadniał w KSW. Po takich słowach nie może wam zabraknąć motywacji