Joanna Jędrzejczyk: Jak zdobędę pas wagi muszej na UFC 231 to będę GOATem kobiecego MMA

Była już mistrzyni wagi słomkowej UFC i jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci światowego MMA – Joanna Jędrzejczyk (15-2) wierzy, że wygrana na gali UFC 231 w Toronto uczyni ją najlepszą zawodniczką w historii mieszanych sztuk walki. Będzie wówczas swoistym GOATAem.

Polka w sobotę na UFC 231 w Toronto stanie przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego wagi muszej, o który zmierzy się w walce ze swoją dawną przeciwniczką z czasów kariery w tajskim boksie – Valentiną Shevchenko (15-3).

Jędrzejczyk w przypadku wygranej będzie mogła pochwalić się zdobyciem dwóch pasów mistrzowskich największej organizacji MMA na świecie, gdyż przez lata dzierżyła mistrzostwo dywizji słomkowej, aż do czasu porażki z Rose Namajunas.

Jednakże uważa, że po zdobyciu tego tytułu, będzie można ją określać w kategoriach najlepszej zawodniczki w historii:

„Po wygranej w sobotę udowodnię, że jestem GOAtem wśród kobiet.” – powiedziała Jędrzejczyk podczas wczorajszej konferencji prasowej promującej galę UFC 231.

Polka jest pewna siebie przed konfrontacją z Shevchenko argumentując tę pewność faktem, że tym razem nie musiała przechodzić przez restrykcyjną dietę i mogła mocniej skupiać się na samych treningach:

„Jestem bardzo szczęśliwa i dzięki temu obozowi zdałam sobie sprawę jak trudnym zadaniem jest obniżanie wagi i jak ciężko być na ścisłej diecie przez wiele tygodni, co wpływa na twoje ciało mózg i wydajność.

Ten obóz był inny, bo byłam w stanie zrobić znacznie więcej. Tym razem było po równo ilości treningów i ich jakości.”

Walka Shevchenko vs. Jędrzejczyk już w sobotę na UFC 231 w Toronto!