MMA PLNajnowszeUFCJiri Prochazka tłumaczy wypadnięcie z UFC 282 i zwakowanie pasa UFC. Czeka go długa przerwa!

Jiri Prochazka tłumaczy wypadnięcie z UFC 282 i zwakowanie pasa UFC. Czeka go długa przerwa!

Były już mistrz wagi półciężkiej Jiri Prochazka tłumaczy wypadnięcie z gali UFC 282, na której to miał bronić pasa mistrzowskiego w rewanżowym starciu z Gloverem Teixeirą. Czech jednak tuż przed zakończeniem obozu przygotowawczego doznał kontuzji, która wykluczy go z aktywności na dłuższy czas.

Jiri Prochazka tłumaczy wypadnięcie z UFC 282

Wobec tych niespodziewanych okoliczności, nową walką wieczoru gali UFC 282 zaplanowanej na 10 grudnia został pojedynek Jana Błachowicza z Magomedem Ankalaevem. Stawką starcia będzie… pas mistrzowski wagi półciężkiej!

Jiri Prochazka tłumaczy wypadnięcie z UFC 282 i zwakowanie pasa UFC

Prochazka natomiast, który jest głównym zainteresowanym w tej sprawie zamieścił w mediach społecznościowych obszerne wideo, gdzie tłumaczy powody swojej decyzji o zwakowaniu pasa:

“Jestem bardzo rozczarowany tym, że muszę ogłosić, że nie będę bronił pasa na gali UFC 282. Doznałem kontuzji podczas treningu w Las Vegas, kiedy tak naprawdę kończyłem już przygotowania do obrony tytułu mistrzowskiego w wadze półciężkiej.

Doznałem kontuzji barku i konieczna jest operacja, która wyłączy mnie z gry na co najmniej 6 miesięcy. Znając tę diagnozę i po konsultacjach z kierownictwem UFC zdecydowałem, że ze względu na tak długi czas bez walki nie będę przetrzymywał pasa i zwakuję tytuł. Zawalczę o ten pas kiedy tylko dostanę zielone światło od lekarzy.

Zawsze najważniejszym dla mnie było to, by mierzyć się i porównywać z najlepszymi. Niech wyłoni się najlepszy i bez względu kto nim będzie, ja się z nim zmierzę. Wrócę za około pół roku i przejmę tytuł od tego, kto będzie go posiadał. Przepraszam moich fanów, przyjaciół, rodzinę, którzy kupili bilety i zaplanowali podróż do Las Vegas na moją walkę. Chcę przerosić też Glovera Teixeirę.”

Zobacz także:

Weili Zhang chce zostać podwójną mistrzynią UFC! Co wy na to?

Weili Zhang (23-3) w ostatnim pojedynku ponownie została mistrzynią w wadze słomkowej. Reprezentantka Chin nie zamierza na tym poprzestać, bowiem zapewnia, że chce zostać podwójną mistrzynią największej organizacji na świecie.

Mocna wymiana zdań Boxdela z Nitro: Jesteś tchórzem i na żywo…  Widzieliście?

Dokładnie na twitterze doszło do mocnej wymiany zdań pomiędzy Michałem Baronem, a Sergiuszem Górskim. Czy ”Nitrozyniak” jeszcze kiedykolwiek zawalczy w organizacji FAME MMA? Zapewne wiele fanów Górskiego się nad tym często zastanawia.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis