MMA PLArchiwumKowalkiewiczJest wzajemny szacunek! Ostatni face to face przed walką Karoliny Kowalkiewicz w UFC! 

Jest wzajemny szacunek! Ostatni face to face przed walką Karoliny Kowalkiewicz w UFC! 

Karolina Kowalkiewicz (15-7) spełniła wymagany limit wagowy przed kolejną walką w największej organizacji na świecie. Polka z soboty na niedzielę w Las Vegas zmierzy się Diana Belbitą (15-7). 37-latka stoczy szesnastą walkę w amerykańskim gigancie. Doszło też do ostatniego face to face.

Kowalkiewicz

Reprezentantka Rumunii w polskiej organizacji stoczyła dwie walki. W debiucie ”The Warrior Princess” pewnie wypunktowała Katarzynę Lubońską. 27-latka w drugiej walce stanęła przed szansą mistrzowską. Belbita na hitowej gali KSW Colosseum 1 przegrała przed czasem z Ariane Lipski.

Diana do największej organizacji na świecie trafiła w październiku 2019 roku, a w debiucie przegrała z Molly McCann. Rumunka w UFC stoczyła pięć walk z czego dwa zwyciężyła. Drugie, ale jakże ważne zwycięstwo odnotowała w ostatnim swoim starciu. Belbita w czerwcu podczas UFC 289 jednogłośną decyzją sędziów pokonała Marię Oliveirę.

Ostatnie face to face!

Jest wzajemny szacunek! Karolina Kowalkiewicz (15-7) po raz ostatni spotkała głęboko w oczy Diany Belbity (15-7).

Sami zobaczcie:

Przypomnijmy, że Belbita w rozmowie z Polsatem Sport z wielkim szacunkiem wypowiedziała się o najbliższej przeciwniczce.

Dla mnie ta walka wiele znaczy. Zawsze ją uwielbiałam i podziwiałam, a teraz się z nią zmierzę. To może być dziwne przeżycie, ale jednocześnie jestem szczęśliwa (…) Wydaje mi się, że nie ma jednej najmocniejszej broni. Jest kompletną zawodniczką. Będę musiała z nią rywalizować w stójce, zapasach oraz parterze. Cieszę się, bo teraz jestem na to gotowa. Na to, że Karolina skróci dystans, zbliży się i trochę się poprzytulamy. Dla mnie to zaszczyt z nią walczyć.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis