MMA PLNajnowszeJan BłachowiczJan Błachowicz o zwakowaniu pasa przez Prochazkę przed UFC 282: Na jego miejscu zrobiłbym tak samo

Jan Błachowicz o zwakowaniu pasa przez Prochazkę przed UFC 282: Na jego miejscu zrobiłbym tak samo

Jan Błachowicz jest już w Las Vegas, gdzie w przyszły weekend na gali UFC 282 stoczy pojedynek o mistrzowski pas wagi półciężkiej UFC. Szansa taka nadarzyła się po tym jak pełnoprawny mistrz Jiri Prochazka zwakował tytuł po kontuzji barku.

Jan Błachowicz

Walką wieczoru gali UFC 282 była bowiem pierwotnie walka Jiri Prochazka vs Glover Teixeira 2. Jednakże z powodu kontuzji Czecha, nowym main eventem i starciem o pełnoprawny pas wagi półciężkiej został pojedynek Jan Błachowicz vs. Magomed Ankalaev.

Polak w rozmowie z dziennikarzem Jarosławem Świątkiem przyznał, że na miejscu Prochazki, postąpiłby w podobny sposób i nie blokowałby dywizji, nie mogąc bronić tytułu.

Jan Błachowicz zrobiłby jak Prochazka!

Błachowicz nie ukrywa, że współczuje Czechowi kontuzji, ale jednocześnie szanuje go za decyzję o zwakowaniu tytułu mistrzowskiego wagi półciężkiej. Polak jednak nie ma precyzyjniejszych informacji na temat kontuzji byłego już mistrza:

“Wiem tyle co wszyscy, tyle co w internecie przeczytałem. Jakaś poważna kontuzja barku. Bark to ogólnie jest ciężki staw do naprawy. Pewnie dlatego jest świadomy, że przerwa może potrać bardzo długo i nie chce wstrzymywać kategorii. Zwakował pas, pewnie jest świadomy, że zaraz po powrocie jego pierwsza walka będzie o o ten pas i wierzy, że ten pas odzyska. Gdybym był na jego miejscu – choć mam nadzieję, że nigdy nie będę – to zrobiłbym tak samo.”

Cała rozmowa Jarosława Świątka z Janem Błachowiczem do sprawdzenia poniżej:

Zobacz także:

PRIME 4: Role się odwróciły! Rafał ”Sportowy Świr” Gawron oblany po walce! [WIDEO]

Rafał Gawron ma za sobą pierwszy pojedynek w mieszanych sztukach walki. ”Sportowy Świr” wystąpił na sobotniej gali PRIME SHOW MMA 4 w Szczecinie. Gawron w drugiej odsłonie musiał uznać wyższość Piotra ”Byłego Ochroniarza oszusta z Tindera” Kałuskiego. Po walce było pewne zamieszanie….

Don Kasjo ponownie o zestawieniu z Pudzianowskim: Proszę o tę walkę Mariusza! Co wy na to?

Kasjusz Życiński mówi poważnie! Popularny ”Don Kasjo” jest przekonany, że dziś odnotuje kolejne zwycięstwo. Były zawodnik FAME MMA chciałby w kolejnym pojedynku zmierzyć się z Mariuszem Pudzianowskim. Kasjusz zdradził, że poprosi Mariusza o walkę. ”Don Kasjo” powtarza, że ma do Pudzianowskiego ogromny szacunek.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis