MMA PLNajnowszeJan BłachowiczJan Błachowicz gotowy na kolejny pojedynek! Były mistrz: Czas wracać do roboty!

Jan Błachowicz gotowy na kolejny pojedynek! Były mistrz: Czas wracać do roboty!

Jan Błachowicz powrócił do treningów w klubie WCA i powiedział, że jest gotowy na kolejną walkę. Zgłosił już nawet termin walki tylko musi poczekać na odpowiedź ze strony federacji.

“Cieszyński Książę” to były mistrz UFC w kategorii półciężkiej. Walczył dla KSW czy World Absolutne FC. Obecnie jest zawodnikiem UFC. W organizacji KSW zadebiutował w 2017 roku podczas KSW Eliminacje, gdzie w turnieju pokonał Sebastiana Olchawę, Pawła Gasińskiego oraz Daniela Dowdę.

W kolejnych walkach pokonał m.in Martina Zawadę, Gorana Rejlicia czy Antoniego Chmielewskiego. Pas mistrza organizacji KSW zdobył w 2011 roku podczas 17 edycji pokonując w rewanżu Kameruńczyka – Rameau Thierry Sokoudjou. Tytułu broni dwukrotnie. Pierwsza obrona miała miejsce w 2012 roku na KSW 20, gdzie pokonał Houstona Alexandera. W drugiej obronie i zarazem ostatniej walce w KSW w 2013 na 22 edycji wygrał z Goranem Reljiciem.

Błachowicz o kolejnej walce!

Za pomocą mediów mediów społecznych Jan Błachowiczem przekazał wiadomość, w której powiedział, że jest gotowy na kolejną walkę.

Wakacje były, się skończyły. Było miło, było przyjemnie, czas wracać do roboty. Także tyramy, termin zgłoszony, czekamy na odpowiedź, czekamy na rywala. Szykujemy się.

W organizacji UFC stoczył 19 pojedynków , których 12 wygrał 6 przegrał, a 1 zremisował. Zadebiutował w 2014 podczas UFC Fight Night, gdzie przez techniczny nokaut w 1 rundzie przegrał z Ilirem Latifim. Wygrywał m.in z Devinem Clarkiem, Nikita Krylovem czy Israelem Adesanyą.

Pas mistrza organizacji UFC w kategorii półciężkiej zdobył w 2020 roku na gali UFC 253 wygrywając z Dominickiem Reyesem. Tytułu bronił tylko raz. Miało to miejsce w 2021 na UFC 250 jednogłośnie, gdzie na punkty pokonał Israela Adesanye. Tytuł stracił na gali UFC 267, gdzie musiał uznać wyższość Glovera Teixeiry. Ostatnią walkę stoczył w 2022 roku podczas 282 edycji remisując z Magomiedem Ankalajewem. Stawką tego pojedynku był tymczasowy pas mistrza UFC w wadze półciężkiej.

Zobacz także:

Norman Parke zgłasza gotowość do starcia z Don Diego! Dobry pomysł?

Norman Parke chce znów zawalczyć na gali freak fight w Polsce. Tym razem na swój cel obrał sobie znanego kickboxera – Mateusza “Don Diego” Kubiszyna.

Mirosław Okniński mocno o Labrydze: Sztucznie pompowany balon! Widzieliście?

Mirosław Okniński w mediach społecznościowych w mocnym stylu wypowiedział się o Denisie Labrydze, który ma za sobą udany i efektowny debiut w mieszanych sztukach walki. Uznany trener jest przekonany, że jego syn pokonałby Labrygę.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis