MMA PLArchiwumDana WhiteJaką drogę przejść musi Mateusz Gamrot, aby zawalczyć o pas? Dana White odpowiada!

Jaką drogę przejść musi Mateusz Gamrot, aby zawalczyć o pas? Dana White odpowiada!

Mateusz Gamrot (23-2) ma za sobą sześć zwycięstw w największej organizacji na świecie. Polak w Las Vegas odnotował bardzo ważne zwycięstwo. Przede wszystkim ”Gamer” po raz kolejny wystąpił w main evencie w amerykańskim gigancie. Ile zwycięstw dzieli naszego reprezentanta od walki o pas? Takie pytanie często zadają sobie kibice. Teraz głos w tej sprawie zabrał prezydent UFC – Dana White.

Gamrot

Reprezentant Czerwonego Smoka i American Top Team skrzyżował rękawice z mocnym Rafaelem Fizievem (12-3). Polak tym zwycięstwem awansował o jedno oczko w oficjalnym rankingu wagi lekkiej. ”Gamer” znajduje się aktualnie na szóstej pozycji.

Polak już w pierwszej odsłonie postawił twarde warunki. Niewykluczone, że już przy obaleniu i mocnym niskim kopnięciu Fiziev doznał kontuzji bądź się ona pogłębiła. W drugiej rundzie Mateusz zaczął się rozkręcać i było wiadomo, że możemy spodziewać się dużych emocji. Fiziev doznał poważnej kontuzji i nie był w stanie kontynuować walki.

Dana White zabiera głos!

Dana White w rozmowie z dziennikarzami zabrał głos w sprawie Mateusza Gamrota (23-2). Prezydent UFC wyznał co potrzebuje ”Gamer”, aby dostać walkę o mistrzowski pas w kategorii lekkiej.

Będzie chodziło tutaj o timing. Kto walczy, kto nie, co zadziała, co nie? Jak daleko jest on od walki o pas mistrzowski UFC? Kilka wygranych. Musi wygrać kilka ważnych walk, żeby dotrzeć do takiego starcia.

Gamrot w tym roku stoczył dwie walki. Mateusz wrócił na odpowiednie tory po przegranej z Beneilem Dariushem. Polak w pierwszej połowie 2023 roku wykorzystał okazję i wszedł na zastępstwo. Reprezentant Czerwonego Smoka i American Top Team po niejednogłośnej decyzji sędziów pokonał Jalina Turnera.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis