MMA PLUFCJairzinho Rozenstruik: Moja walka z Francisem Ngannou powinna być o tymczasowy pas UFC

Jairzinho Rozenstruik: Moja walka z Francisem Ngannou powinna być o tymczasowy pas UFC

Foto: UFC

Czy tymczasowy pas mistrzowski wagi ciężkiej UFC powinien być stawką najbliższego pojedynku na szczycie pretendentów, w którym Jairzinho Rozenstruik zmierzy się z Francisem Ngannou?

Niepokonany w zawodowych startach Rozenstruik przyznał, że jego walka z Kameruńczykiem zaplanowana na 9 maja powinna być starciem o tymczasowy pas mistrzowski.

Rozenstruik (10-0) i Ngannou (14-3) pierwotnie mieli zmierzyć się w walce wieczoru gali UFC Columbus. Potem przeniesiono ich starcie na galę UFC 249 zaplanowaną na dzień 18 kwietnia, ale i ta data nie doszła do skutku. Teraz mają zmierzyć się ze sobą 9 maja na gali, którą UFC na razie traktuje bardzo tajemniczo nie podając miejsca organizacji tej imprezy.

Podczas gdy od dłuższego czasu nie widzimy obrony mistrzostwa przez Stipe Miocica, zdaniem Rozenstruika, jego walka z Ngannou powinna mieć status mistrzowskiej:

“Co jest lepszego od walki o tytuł w takim dużym zestawieniu? To jest wielki mecz, wielka walka i jeśli postawisz na szali tymczasowy pas mistrzowski, to będzie ona jeszcze bardziej interesująca dla nas obu.

Ale najważniejsza jest walka. Jeśli do niej dojdzie, to będę w najlepszej możliwej formie.

Tymczasowy pas mistrzowski potrzebny jest tej dywizji. Ona spowolniła, odkąd Stipe i Cormier nie walczą. Nie wiemy kiedy mistrz powróci. Zróbcie zatem tę walkę starciem o tymczasowy pas, wszyscy tego potrzebują!”