MMA PLIsrael AdesanyaIsrael Adesanya prowokuje Jana Błachowicza. Jest odpowiedź Polaka!

Israel Adesanya prowokuje Jana Błachowicza. Jest odpowiedź Polaka!

Foto: Esther Lin MMA Fighting

Kolejni zawodnicy zgłaszają chęć do walki z Janem Błachowiczem. Do listy chętnych na pojedynek z Polakiem dołączył ostatnio Israel Adesanya.

Mistrz kategorii średniej UFC wstawił na swojego twittera post opatrzony opisem.

Czy mielibyście coś naprzeciwko gdybym przeszedł do wyższej kategorii i szybko zgarnął pas?

Adesanya skończy jak Rockhold ?

Na odpowiedź Polaka nie trzeba było długo czekać. Mistrz kategorii półciężkiej UFC jest ostatnio bardzo aktywny w mediach społecznościowych i szybko reaguje na wszystkie zaczepki ze strony potencjalnych rywali.

Polski mistrz największej organizacji MMA na świecie nie ma wątpliwości, że szybko poradziłby sobie z niepokonanym Nigeryjczykiem.

Może próbować, ale jeśli to zrobi to bardzo szybko wróci do swojej kategorii. Jeśli zmierzyłby się ze mną to skończyłoby się to tak samo jak w mojej walce z Rockholdem.

Co Jan Błachowicz myśli o planach podboju kategorii do 93 kilogramów przez Israela Adesanyę ?

Nawet jeśli trenujesz z zawodnikami z wyższej kategorii, to jest to tylko trening. Walka wygląda zupełnie inaczej. On chce przejść do kategorii do 93 kilogramów. Jeśli przechodzisz do innej dywizji to czujesz inną siłę, inne kardio, inny timing. Wszystko jest nowe i to będzie dla niego najtrudniejsze. Ja siedzę w tym całe życie, więc to dla mnie chleb powszedni

Jest taka gra na Playstation – UFC. Jeśli wybrałby w niej moją postać, to byłby najepszym półciężkim na świecie. W realnym świecie nie ma na to szans. Nie ma takiej opcji

– Powiedział Błachowicz w rozmowie z Submission Radio

To ja jestem najlepszym półciężkim na świecie!

To nie pierwszy raz, kiedy Adesanya prowokuje Jana Błachowicza. Kilka tygodni temu w wywiadzie z Arielem Helwanim Nigeryjczyk przyznał, że jego zdaniem to on jest najlepszy na świecie jeśli chodzi o dywizję do 93 kilogramów.

Z pewnością bym go pokonał, ale tak jak powiedziałem, nie zamierzam wypowiadać się bez rozmowy z moimi trenerami i bliskimi.(…) Kategoria półciężka wygląda naprawdę nieźle i powiedzmy tylko tyle – jestem najlepszym półciężkim na świecie.

Kariera Israela Adesanyi

Nigeryjczyk jest aktualnym mistrzem wagi średniej UFC. Tytuł kategorii do 84 kilogramów zdobył w 2019 roku zwyciężając nad Robertem Whittakerem. The Last Stylebender stoczył swój ostatni pojedynek na gali UFC 253. W walce wieczoru Adesanya zupełnie zdominował Paulo Costę i wygrał przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Zobacz także:

Piotr Piechowiak ostro o Szelidze! Team Bestia czy Team Szeli?

Piotr Piechowiak w ostrych słowach wypowiedział się o Piotrze Szelidze. Do ich walki dojdzie na FAME MMA 8. Zobaczcie rozmowę z ”Bestią”

Szadziński poznał rywala! Będziecie oglądać Genesis?

Pierwsza gala Genesis zbliża się dużymi krokami. Gracjan Szadziński poznał rywala