Israel Adesanya o potencjalnej walce z Jonem Jonesem: Już jednego GOAT-a zabiłem

Foto: Israel Adesanya o potencjalnej walce z Jonem Jonesem: Już jednego GOAT-a pokonałem
Foto: Israel Adesanya o potencjalnej walce z Jonem Jonesem: Już jednego GOAT-a pokonałem

Najbliższy pretendent do tymczasowego mistrzostwa wagi średniej Israel Adesanya (16-0) ma za sobą już zwycięstwo z uznawanym za najlepszego zawodnika w historii (GOAT) Andersonem Silvą, ale Nigeryjczyk na tym nie chce poprzestać. Ma celownik obrał innego kandydata o tego tytułu – Jona Jonesa (24-1, 1 N/C).

Adesanya nie ukrywa, że chętnie zmierzyłby się z mistrzem wagi półciężkiej, choć nie wskazał konkretnie wagi, w jakiej to starcie miałoby się odbyć:

„Walki z najlepszymi sprawiają, że czuję się wyjątkowo. Lubię takie wyzwania. Jon Jones jest teraz GOAT-em, prawda? Zabiłem już jednego GOAT-a w karierze. Poluję na następnego.”

Nigeryjczyk jednak zdaje sobie sprawę, że najpierw musi potwierdzić swoje umiejętności w starciu z Kelvinem Gastelumem (15-3) i na tym się na razie skupia. Walka z Amerykaninem już w sobotę na UFC 236 w Atlancie:

„Koncentruję się na weekendzie. To mam teraz przed sobą. Potem muszę przejrzeć wszystkie wagi. Skupimy się na tym później. To będzie tylko mały zwiastun. Później o tym będziemy rozmawiać.”