MMA PLUFCIsrael Adesanya ostro o Jonesie: Nie przejdzie do wagi ciężkiej, bo to dzi*ka!

Israel Adesanya ostro o Jonesie: Nie przejdzie do wagi ciężkiej, bo to dzi*ka!

Konflikt Israela Adesanya z Jonem Jonesem narasta. Nigeryjczyk w jednym z wywiadów ostro skomentował, dlaczego “Bones” nie chce przejść do wagi ciężkiej.

Tymczasowy mistrz wagi średniej atakuje Amerykanina, twierdząc, że boi się przejścia do kategorii królewskiej. Opowiedział też o możliwej walce z Jonesem w przyszłości:

“To on ostatnio w wywiadzie powiedział: “O, chciałbym zawalczyć z Adesanyą”. Pamiętam odpowiedziałem wtedy na to na moim instagramie. Wysłałem także SMS do mojego trenera aby dowiedzieć się co o tym sądzi. Jon jest teraz podobno najlepszy z najlepszych, jest na szczycie tej gry. A ja jestem graczem nr 1. i chcę grać w tę grę. Więc to ja wybieram kiedy ją włączam czy wyłączam.”

Jon Jones w przeszłości krytycznie odniósł się do Nigeryjczyka, mówiąc, że kiedyś go pokona oraz nazywając go śmieciem czy suką. “The Last Stylebender” odpił piłeczkę i powiedział co sądzi o Amerykańskim mistrzu wagi półciężkiej:

“Każdy mistrz przechodzi wyżej. Kiedy dominujesz swoją dywizję, to co robisz? W boksie, w kickboxingu zmierzasz kategorię wyżej. Jon jeszcze tego nie zrobił, on gada tak: “Nie chcę walczyć z Cormierem, bo on nie zejdzie do półciężkiej, jak chce walczyć to musi zejść”. No co za dzi*ka z niego. Proste – robi się to w boksie, w kickboxingu, to robi się to także w MMA.”

Israel Adesania to obecnie tymczasowy mistrz UFC wagi średniej. Cały czas jest niepokonany, ma na koncie 17 zwycięstw, z czego aż 13 zakończyło się przez nokaut. Na UFC 243 zmierzy się z pełnoprawnym mistrzem UFC Robertem Whittakerem. Gala odbędzie się 5 października w Australii. Niewykluczone jest, że w przyszłości zobaczymy także pojedynek Jones vs. Adesanya.