MMA PLBellatorHoriguchi out, soccerkicki na gali Bellatora

Horiguchi out, soccerkicki na gali Bellatora

Nad ranem polskiego czasu miała miejsce konferencja poświęcona galom Bellator Japan i RIZIN.20, które będą miały miejsce odpowiednio 29 i 31 grudnia w hali Saitama Super Arena. Ogłoszono kilka nowych pojedynków i przekazano parę zaskakujących wiadomości.

RIZIN.20 31 grudnia (pełna rozpiska):

Z pojedynku o pas wagi koguciej RIZIN z Kaiem Asakurą wypadł Kyoji Horiguchi. Japończyk zerwał więzadło krzyżowe i wypada aż na 10 miesięcy. O tym, że sytuacja jest poważna, mogły sugerować jego niedawne zdjęcia na wózku inwalidzkim. Jednocześnie Horiguchi zwakował również tytuł RIZIN, ale pozostaje mistrzem Bellatora. Obecnie trwają poszukiwania rywala dla młodszego z braci Asakura. Pas być może nadal będzie stawką.

Do sylwestrowej rozpiski doszły dwa pojedynki RIZIN x Bellator. W limicie 61,2 kg (135 funtów) były mistrz wagi koguciej i muszej DEEP Yuki Motoya (23-7, 1 NC). Japoński grappler w ostatniej walce przegrał na RIZIN.17 z Hiromasą Ogikubo. Teraz jego rywalem będzie niepokonany, mający na swoim koncie tytuł mistrzowski w King of the Cage Patrick Mix (12-0). Amerykanin większość swoich pojedynków skończył przez RNC, ale w dorobku ma też zakończenia dźwignią prostą na nogę, jak w ostatnim występie na Bellatorze 232 przeciwko Isaiah Chapmanowi.

Starszy z braci, Mikuru Asakura (11-1, 1 NC) wraca do wagi piórkowej po pokonaniu Yusuke Yachiego na RIZIN.17. Po drugiej stronie ringu stanie John “Macapa” Teixeira (23-4-2). Brazylijczyk z Nova Uniao swego czasu mierzył się z czołówką Bellatora w tej kategorii, ale z czterech walk na karcie głównej, wygrał tylko jedną (z Justinem Lawrence’em w 2016 roku). Pierwszy raz przegrał z kolei w 2012 na UFC 147 z Hugo Vianą w trakcie jedynego występu dla UFC. Ostatnio zanotował dwie wygrane na undercardach.

Nie zobaczymy w sylwestra natomiast Ryana Badera. Dużo mówiło się o jego ewentualnej konfrontacji z Jirim Prochazką.

BELLATOR JAPAN 29 grudnia (pełna rozpiska):

Do meczu RIZIN vs. Bellator doszło parę kolejnych zestawień. Awizowany wcześniej Lorenz Larkin (21-7) na początku października wygrał niejednogłośnie z Andreyem Koreshkovem, a teraz zmierzy się z nowym nabytkiem RIZIN Keitą “K-Taro” Nakamurą (35-10-2). Japończyk bez większych problemów na RIZIN.18 poradził sobie z Marcosem de Souzą. Wcześniej natomiast przez kilka lat toczył boje dla UFC. Limit do 170 funtów.

Czołowy zawodnik wagi lekkiej Goiti Yamauchi (24-4) wraca po szybkim poddaniu Saada Awada na początku października. Zapowiada się konfrontacja styli, ponieważ jego przeciwnikiem będzie Daron Cruickshank (22-12, 1 NC), który po nie bił się po porażce w eliminatorze do GP LW RIZIN z Tofikiem Musaevem na RIZIN.16 w Kobe.

W klatce pojawią się również panie. Ilara Joanne (9-4). Brazylijka z ekipy braci Pitbull w swoim debiucie dla Bellatora 25 października poddała byłą zawodniczkę UFC Bec Rawlings. Jej rywalką będzie dobrze znana polskim fanom Kana Watanabe (8-0-1). Świetna judoczka w ostatnim występie na DEEP JEWELS w październiku szybko poddała debiutującą Hee Eun Kang.

Kilka zestawień autorsko dołożyło od siebie także RIZIN. Walki te maja limity ustalone w kilogramach i… obowiązywać będą w nich pełne zasady RIZIN, a więc kolana na głowę, stompy i soccerkicki w klatce Bellatora! Co więcej, “amerykańska” część rozpocznie galę, a po main evencie wejdzie część japońska jako tzw. postlims.

Naprzeciw siebie stanie dwóch czołowych japońskich lekkich o eksplozywnym stylu, wracających po porażkach. Yusuke Yachi (20-9) zawalczy z Hiroto Uesako (16-8). Yachi przegrał z Mikuru Asakurą w main evencie RIZIN.17, a Uesako odpadł w ćwierćfinale GP na RIZIN.19 z Luizem Gustavo.

Mistrz DEEP w wadze półśredniej Ryuichiro Sumimura (14-7) wróci do akcji po ponad rocznej przerwie i porażce w sierpniu 2018 z Kiichim Kunimoto. Zmierzy się ze zwolnionym niedawno z UFC Jonem Tuckiem (10-5). Guamczyk był tam od 2012 roku i wygrał z Tae Hyun Bangiem, Takanorim Gomim i Tiequan Zhangiem. Będzie to jego pierwsza walka w WW.

Andy Nguyen (6-8) nie walczyła od stycznia, kiedy przegrała swoją walkę na Hawajach. Przeciwniczką będzie natomiast Ai Shimizu (5-1). Japonka z Krazy Bee zaprezentowała się parę miesięcy ze świetnej strony, ale nie mogła skończyć Tabathy Watkins podczas RIZIN.18.

Po NC na sierpniowym RIZIN.18 po zderzeniu głowami, na polu walki znowu spotkają się Haruo Ochi (19-7-2, 1 NC) i Jarred Brooks (15-2, 1 NC). Jest to starcie czołowych fighterów wagi słomkowej na świecie.