MMA PLNajnowszeUFCGlover Teixeira gotowy wrócić z emerytury! Brazylijczyk zdradził co go przekona!

Glover Teixeira gotowy wrócić z emerytury! Brazylijczyk zdradził co go przekona!

Były mistrz UFC w kategorii półciężkiej Glover Teixeira w styczniu przeszedł na emeryturę. Powodem była porażka z Jamahalem Hillem podczas UFC 283.

Glover Teixeira to były mistrz organizacji Ultimate Fighting Championship w wadze półciężkiej. Walczył dla Shooto, Fight Club, MMA Against Dengue czy Impact FC. Obecnie jest zawodnikem UFC. W jednej z największych organizacji na świece stoczył 23 pojedynki, z których przegrał tylko 7. Debiut w okrągłej klatce organizacji Ultimate Fighting Championship miał miejsce w 2012 roku podczas UFC 146. Pokonał tam przez poddanie w 1 rundzie pokonał Kyle’a Kingsbury’ego. W kolejnych walkach pokonywał m.in Thiago Santosa, Jana Blachaowicza czy Nikita Krylova.

Pas mistrza organizacji Ultimate Fighting Championship w wadze półciężkiej zdobył w październiku 2021 podczas UFC 267. Pokonał w nim przez poddanie w 2 rundzie naszego rodaka – Jana Blachaowicza. Tytuł mistrza stracił w czerwcu 2022 roku podczas gali UFC 275. Przegrał tam przez poddanie w 5 rundzie z Czechem – Jirim Prochazką. Ostatnio jego passa nie należała do udanych, ponieważ zaliczył dwie porażki z rzędu.

Glover Teixeira o powrocie z emerytury!

W rozmowie z portalem AG Fight – Glover Teixeira postanowił wypowiedzieć się na temat ewentualnego powrotu ze sportowej emerytury.

Pieniądze potrafią przemówić do człowieka. Za odpowiednią sumę powrócę z emerytury. Czy Larry Holmes nie powrócił z emerytury po trzech latach przerwy na walkę z Mikem Tysonem? Zaoferowano mu pieniądze jakich nie otrzymał nigdy wcześniej. Jak mam być szczery to jestem szczęśliwy w tym miejscu, w którym się aktualnie znajduję jednak jeśli miałaby się pojawić walka, która by się dobrze sprzedała, a także na której zarobiłbym wielkie pieniądze to skusiłbym się na jej zaakceptowanie, zrobiłbym to dla mojej rodziny.”

Zobacz także:

LFL 8: Kalenik i Kępa pokonują dużych faworytów! Udany wieczór w Holandii! [WIDEO]

Mamy świetne wiadomości z Holandii, a dokładnie z Amsterdamu, gdzie odbyła się dzisiejsza gala Levels Fight League 8. W karcie walk pojawiło się dwóch naszych reprezentantów, a event był transmitowany w Viaplay.

Nikita Krylov otwarty na rewanż z Janem Błachowiczem!

Za nami gala UFC Vegas 71. W jednej z walk Nikita Krylov zmierzył się z Ryanem Spannem. Pojedynek ten zakończył się przez podobnie w 1 rundzie wygraną Ukaińca.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis