MMA PLUFCGeorges St. Pierre: UFC nie chciało zrobić walki z Khabibem, bo bali się, że przegra

Georges St. Pierre: UFC nie chciało zrobić walki z Khabibem, bo bali się, że przegra

Dla legendy światowego MMA Georgesa St. Pierre’a, walka z Khabibem Nurmagomedovowem to nie okazja do zdobycia pasa mistrzowskiego, tylko kwestia sprawdzenia się z uznawanym obecnie za najlepszego zawodnika MMA przeciwnikiem. Kanadyjczyk zdradził, dlaczego UFC nie zgodziło się na ich pojedynek.

Były mistrz dwóch kategorii wagowych – Georges St. Pierre (26-2) wyraził chęć rywalizacji z Khabibem Nurmagomedovowem (28-0), ale do ich walki nigdy nie dopuściło UFC. Zdaniem Kanadyjczyka byłoby to starcie z obecnie najlepszym zawodnikiem MMA na świecie:

“Wiem, że Khabib chciał tej walki, ale UFC nie chciało ryzykować. Jeśli spojrzysz na to ze strony UFC, to zobaczysz, że bali się, że zdobędę tytuł, a potem go zwakuję. A ja nie chciałem tej walki dla tytułu. Wolałbym, aby ta walka nie była o pas mistrzowski.

Chciałem walczyć z Khabibem, bo uważam go za najlepszego obecnie zawodnika na świecie. On też chciał tej walki i według mnie fani chętnie by to obejrzeli.”

Sprawa potencjalnej walki miedzy GSP a Khabibem dotyczy roku 2018, kiedy to UFC zamiast starcia z St. Pierrem zestawiła Khabiba z Conorem McGregorem, a potem z Dustinem Poirierem.

GSP doskonale rozumie takie decyzje UFC:

“Mieli inne plany co do Khabiba i rozumiem to doskonale. Mieli wiele do stracenia, bo inwestowanie w Khabiba by się mogło skończyć.

Dla mnie to w pewnym sensie komplement, bo uznali mnie za zagrożenie dla Khabiba. Jeśli pozwoliliby mi z nim walczyć, to tylko wtedy, kiedy myśleliby, ze przegram to starcie.”