MMA PLNajnowszeUFCGamrot pokonałby Conora McGregora? Tak uważa legendarny trener!

Gamrot pokonałby Conora McGregora? Tak uważa legendarny trener!

Na kanale MMA Fighting ukazała się rozmowa Guilhera Cruza z legendarnym trenerem Andersona Silvy – Rafaelem Corderią. Podczas rozmowy Cruza zapytał go o powrót Conora McGregora do oktagonu.

Mateusz Gamrot

Rafael Cordeira zaczął trenować sporty walki wieku 13 lat i wkrótce dołączył do klubu Chute Boxe Academy. Jako jeden z najlepszych zawodników zdobył w tym klubie czarny pas w Muai Thai przez pierwsze 4 lata trenowania tej dyscypliny. Cordeiro został mistrzem Brazylii w Muay Thai oraz mistrzem świata w International Vale Tudo Championship w wadze lekkiej. Po zakończeniu trwającej 13 lat kariery bokserskiej, podjął decyzję o byciu trenerem i pomaganiu innym sportowcom w zdobytym doświadczeniu.

Cordeiro rozpoczął swoją karierę trenerską w Chute Boxe. Trenował w nim kolegów z drużyny, takich jak Wanderlei Silva, Mauricio ”Shogun” Rua, Fabricio Werdum, Anderson Silva i Cris Cyborg. Rafael Cordeiro zbudował światowej sławy zespół, który zaczął zdobywać mistrzostwa we wczesnych latach Pride i UFC.

Cordeira o powrocie Conora McGregora!

W rozmowie z MMA Fighting Rafael Cordeira został zapytany o powrót Conora McGregora do oktagonu. Wspomniał też o tym, że według niego nasz rodak – Mateusz Gamrot pokonałby Conora McGregora.

Jest Arman Tsarukyan, super twardy dzieciak. Jest Mateusz Gamrot, jest Dustin Poirier, jest Justin Gaethje. K**wa to są nazwiska które, no chętniej bym zobaczył w octagonie niż Conora McGregora. Szczerze teraz zawodnicy biją się z Conorem tak po prostu, on stracił ten element rywalizacji i wyzwania. Wcześniej zawodnicy mówili ‘chcę się bić z McGregorem bo on jest na fali zwycięstw i nokautuje wszystkich.’ Teraz ludzie zupełnie się tym nie przejmują, przechodzą obok niego obojętnie i jeśli obierają go na celownik to tylko wtedy gdy pomyślą sobie: ‘chcę się z nim bić bo on generuje pieniądze.’ Widzę, że fani bardziej przejmują się losami zawodników, którzy są teraz w czołówce. Ci fighterzy interesują kibiców bardziej niż Conor i jeśli mam być szczerym to ci zawodnicy połknęliby McGregora w octagonie.”

W 2008 roku Cordeiro przeniósł się do Huntington Beach w Kalifornii. Założył tam własną akademię, obecnie nazywaną Kings MMA. 13 lat później Rafaela Cordeiro nagrodzono tytułem „Trenera Roku” w 2012 i 2015 roku przez Fighters Only Magazine Awards oraz „Najlepszą Siłownią” przez OCWeekly. Cordeiro jest jednym z najbardziej uznanych trenerów na świecie. Począwszy od 2020 roku Rafael zaczął trenować mistrza wagi ciężkiej Mike’a Tysona. Przygotował go do walki z Royem Jonesem Jr. w listopadzie 2020.

Zobacz także:

“Weszło!” – Piotr Szeliga wyśmiany przez Dawida Załeckiego po ciosie Don Diego [WIDEO] Widzieliście?

Dość zabawna sytuacja miała miejsce podczas walki Dawida Załęckiego z Mateuszem “Don Diego” Kubiszynem na minionej gali High League 6. Podpowiedzi Piotra Szeligi z narożnika Don Diego zostały wyśmiane przez starszego z rodu Załęckich.

Były mistrz UFC, walczący ostatnio w PFL został wolnym agentem! Fabricio Werdum jest do wzięcia! Co teraz?

To nieco zaskakująca informacja! Były mistrz wagi ciężkiej UFC Fabricio Werdum został wolnym agentem. Brazylijczyk występował ostatnio w organizacji PFL.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis