MMA PLNajnowszeMateusz GamrotGamrot na temat sobotniej walki z Turnerem: Wygrany zasłuży na rywala z TOP 5!

Gamrot na temat sobotniej walki z Turnerem: Wygrany zasłuży na rywala z TOP 5!

Mateusz Gamrot wypowiedział się na temat swojej walki z Turnerem. Zastąpi on kontuzjowanego Dana Hookera. Pojedynek ten odbędzie się w sobotę na gali UFC 285.

Gamrot

Gamrot to były podwójny mistrz KSW w wadze lekkiej i piórkowej, obecnie walczy w UFC. Dla organizacji KSW stoczył 14 pojedynków i żadnego nie przegrał. Wygrywał m.in z Normanem Parke, Marianem Ziółkowskim czy Rodrigo Gomes Gabrielem.

Pas mistrza KSW w kategorii lekkiej zdobył podczas KSW 35 pokonując Mansoura Barnaoui. Kolejne obrony miały miejsce 3 – krotnie. Podczas tych obron pokonał Renato Gomez Gabriela, Normana Parke, Grzegorza Szulakowskiego. Drugim pasem w KSW był tytuł w kategorii piórkowej. Zdobył go po wygraniu z Kleber Koike Erbstem.

W organizacji Ultimate Fighting Championship zadebiutował w październiku 2020 roku. Stoczył tam do tej pory 6 walk. Bilans w jednej z największych organizacji świata to 4-2. Wygrywał tam ze Scottem Holtzem, Jeremy Stephensen, Diego Ferreirą czy Armanem Carukjanem. Ostatnia walka w UFC miała na miejsce UFC 280, gdzie przegrał z Baneila Dariushem.

“Gamer” o swojej najbliższej walce!

Gamrot postanowił wypowiedzieć się na temat swojej najbliższej walki. Wspomniał, też że wygrany tego pojedynku powinien w kolejnej walce dostać kogoś z TOP 5.

Nigdy nie dochodzi do walk z zawodnikami, których wyzywam. Przed wzięciem tej walki wyzwałem Michaela Chandlera, ale nie odpowiedział. Dos Anjos przeszedł do wagi półśredniej. Teraz skupiam się tylko na tej walce. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość, ale to dla mnie wielka walka. Wielka walka także dla UFC. Na pewno jej zwycięzca zasłuży na walkę z rywalem z Top 5.

Tłumaczył Bartłomiej Stachura z portalu lowking.pl

“The Tarantula” walczył dla Bellator, KOTC czy UFC. Jego bilans to 13-5. Do organizacji UFC dostał się dzięki DWCS, gdzie wygrał z Maxem Pustakiem. W okrągłej klatce Ultimate Fighting Championship stoczył osiem walk. W debiucie na gali UFC 229 przegrał z Vincentem Luque. Pokonał tam takich zawodników jak Callan Potter, Joshua Culibao czy Brok Weaver. Ostatnią walkę stoczył w 2022 na UFC276 wygrywając z Bradem Riddellem.

Zobacz także:

Mocna spina Jóźwiaka z Dubielem za kulisami! Musiała interweniować ochrona [WIDEO] Co wy na to?

Za kulisami pierwszej konferencji High League 6 doszło do spiny pomiędzy Pawłem Jóźwiakiem, a Marcinem Dubielem. Wkroczyć musiała ochrona, aby uspokoić całą sytuację. Prezes Fight Exclusive Night nie jest fanem Dubiela…. Podopieczny Przemysława Szyszki zdradził, że jest otwarty na potencje starcie z Jóźwiakiem.

Michalczewski zapewnia: Kiedyś zasady były inne, ważyliśmy każde słowo na konferencji! Widzieliście?

Dariusz Michalczewski w rozmowie na kanale GROMDA wspominał jak wyglądała sytuacja w latach 90.

Scrolluj dalej, albo kliknij tutaj,
by obejrzeć kolejny wpis